Tenis

Konec Sereny spustil šílenství. Fanoušci prodávají lístky za dvěstěnásobek

Konec Sereny spustil šílenství. Fanoušci prodávají lístky za dvěstěnásobek
Serena Williamsová Zdroj: Profimedia

V úterý spatřil světlo světa rozhovor, ve kterém Serena Williamsová naznačila, že po letošním US Open ukončí kariéru. To podle očekávání odstartovalo prodej lístků na posledním grandslamu sezony jako tsunami. Během jednoho dne se prodalo více než třináct tisíc lístků. Někteří fanoušci na tom chtějí pořádně vydělat. Lístek, který koupili za 35 dolarů (840 korun), posílají dál za jen těžko uvěřitelných 7 tisíc dolarů (168 tisíc korun).

Nebyla to rána z čistého nebe. Konec kariéry čtyřicetileté Sereny Williamsové se už delší dobu očekává, jen nikdo přesně nevěděl, kdy se to stane. Podle rozhovoru, který poskytla časopisu Vogue, se s manželem pokouší o druhé dítě a US Open, kde vyhrála šest grandslamových titulů, by mělo být její poslední zastávkou. 

"Efekt Sereny je jako tsunami," řekl deníku New York Post Chris Widmaier, který vykonává funkci tiskového mluvčího Tenisové asociace Spojených států amerických. "Od té doby, co vyšly nové informace, bylo prodáno 13 tisíc lístků, které zahrnují i 4 500 vstupenek na zahajovací večer," doplnil.

Související obsah

​Tyto lístky se už někteří překupníci snaží přeprodat za mnohonásobek původní ceny. Na bazarových serverech nabízejí vstupenky, které koupili za 35 dolarů, za astronomických 7 000 dolarů, čímž v přepočtu vydělají více než 167 tisíc korun. Přitom ještě zdaleka není jisté, jestli legendární tenistka během zahajovacího večera nastoupí, protože se turnaj v New Yorku bude losovat až ve čtvrtek před turnajem. 

Na středeční zápasy druhého kola bylo podle New York Post zatím prodáno 1 500 lístků, a to není zdaleka jasné, jestli si Williamsová toto utkání zahraje. Na závěrečném grandslamu sezony sice ve své kariéře jen třikrát vypadla dříve než ve čtvrtfinále, ale její forma zdaleka není i vzhledem k věku optimální. Přesto by mohla v prvním kole dostat hratelnou soupeřku, přes kterou by mělo být v jejích silách přejít. 

Kvůli tomuto zranění na loňském Wimbledonu byla Williamsová rok bez tenisu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události