Další sporty

Malý baseballista dojal. Po trefení nešel protihráče zbít, ale obejmout

O krásné gesto se postaral malý baseballista v americkém Texasu. Ve finále regionální fáze Little League ho soupeřův nadhazovač trefil do hlavy. Nešel se ovšem prát, jak se to děje u dospělých, ale naopak šel podpořit soupeře, jenž měl těžkou hlavu z ublížení pálkaři.

K situaci došlo v texaském městě Waco, kde se v rámci regionálního finále Little League střetly týmy Tulsa a Pearland. Nadhazovač druhého jmenovaného týmu Kaiden Shelton za stavu 0 ballů a 2 striky nezvládl správně umístit i třetí nadhoz a soupeře trefil do hlavy. Isaiah Jarvis se okamžitě skácel k zemi, ale od brutálního zranění ho naštěstí zachránila helma.

Přesto se za mladým pálkařem okamžitě seběhli rozhodčí i trenéři, aby zkontrolovali, zda se baseballistovi nic nestalo. Jarvis po chvíli dokázal bez pomoci dojít na první metu, ale všiml si, že nadhazovač je z nechtěného trefení rozhozenější než samotná oběť nepřesného hodu. Rozhodl se proto za soupeřem dojít a brečícího soupeře obejmout a uklidnit. Diváci toto gesto ocenili potleskem vestoje.

Související obsah

​Ani uklidňující slova nepomohla a zdrcený nadhazovač musel vystřídat. Vynucené střídání ovšem jeho týmu neublížilo, Pearland vyhrál 9:4 a postoupil na finálový turnaj týmů z celého světa. Tam mohli postoupit i čeští mladíci, ale ve finále evropsko-africké kvalifikace v červenci podlehli Itálii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události