Motorsport

Podmol pojede na Dakar. Oznámení oslavil bláznivým trikem

Český freestylový motokrosař Libor Podmol potvrdil, že se bude účastnit nastávajícího ročníku Dakarské rallye. Při té příležitosti ukázal jako první člověk na světě opravdový freestylový trik na dakarském speciálu, a to přímo na své zahradě. "Když dostanete s touhle velkou holkou highsider, nerovná se úplně lehce," říká 38letý jezdec ke svému unikátnímu skoku.

Podmol bude na Dakaru soutěžit v kategorii Original bez asistence. To znamená, že na vše bude úplně sám nebude se moci spolehnout na pomoc mechaniků při případných technických problémech. "Takhle ale dříve jezdili všichni. Bude to velká výzva, protože mechanik úplně nejsem. Hlavně elektronika na dakarské motorce je mazec a budu se muset na vše pořádně podívat," říká zkušený jezdec. 

Český závodník dokončil loňskou Dakarskou rallye na 31. místě, a to přesto, že mu pár kilometrů před koncem odešlo kolo a zachránil ho Roman Krejčí, který si s ním kolo vyměnil. Letos se prestižního závodu neúčastnil, protože musel absolvovat operaci nohou. V příštím roce už je ale připraven se postavit na start. "Koncem měsíce mi přišel e-mail od organizátorů, že jsem akceptovaný. Přitom jsem slyšel od jezdců, že je plno. Jsem rád, že to klaplo," těšilo několikanásobného vítěze X-Games. 

Související obsah

​Svoji účast oznámil fanouškům vskutku originálním způsobem. Jako první jezdec na světě předvedl na své zahradě opravdový freestylový trik s dakarským speciálem. Přeskočil s ním plot a k tomu si ještě střihl salto. "Je to daleko těžší motorka než pro freestyle, důležitý je hlavně timing. Člověk musí mít cit pro plyn a ve správnou chvíli za to škubnout," vysvětluje Podmol s tím, že člověk musí být připravený na velké komplikace. "Když dostanete s touhle velkou holkou highsider, nerovná se úplně lehce," dodává s úsměvem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události