Fotbal

Velká změna v plánech katarského MS. Šampionát by mohl začít v jiném termínu

Velká změna v plánech katarského MS. Šampionát by mohl začít v jiném termínu
Logo mistrovství světa v Kataru Zdroj: profimedia.cz

Fotbalové mistrovství světa v Kataru by nakonec mohlo začít v jiném termínu. Pořadatelé totiž uvažují, že přesunou zápas domácího mužstva proti Ekvádoru na 20. listopadu. Tedy o jeden den dříve, než se původně mělo hrát.

Šampionát měl původně začínat zápasem mezi Senegalem a Nizozemskem, a to 21. listopadu od 11:00. Samotný Katar pak měl hrát až od 17:00. Nyní ale pořadatelé uvažují o změně, aby mohl úvodní zápas na mistrovství světa začít utkáním domácího týmu proti Ekvádoru, tedy už v neděli 20. listopadu. Při stejném duelu by pak měl proběhnout i zahajovací ceremoniál. 

"Dlouholetou tradicí je slavit začátek mistrovství světa ve fotbale zahajovacím ceremoniálem u příležitosti prvního zápasu s hostiteli nebo obhájci titulu, což je faktor, který má významnou hodnotu jak ze slavnostního, tak i kulturního a komerčního hlediska," píše ve svém prohlášení fotbalová federace FIFA. 

Související obsah

Podle serveru The Athletic se rozhodnutí o změně termínu má učinit v nejbližších dnech. Otázkou také zůstává, zdali se změní i termín dalších zápasů či případného finále, které bylo původně naplánováno na 18. prosince. 

Takhle bude vypadat zázemí na fotbalovém šampionátu v Kataru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události