Hokej

'Výtězné' góly. Litvínov má z ostudy kabát, chybu prý udělal někdo jiný

Měla to být parádní rozlučka dvou velkých osobností litvínovského hokeje. Závěrečný zápas Františka Lukeše a Viktora Hübla však nevešel do povědomí fanoušků díky účasti velkých hvězd, ale kvůli chybě na helmách, jež oba hráči dostali na památku. U položky vítězných gólů se totiž objevilo tvrdé Y a branky rázem byly "výtězné". Fotky s hrubkou okamžitě obletěly internet a staly se hitem. Klub se od věci distancoval. Podle zástupců Vervy má totiž vše na svědomí firma Koral Design, která helmy vyráběla.

Na Zimním stadionu Ivana Hlinky došlo minulou sobotu k velkému loučení. Litvínovská Verva se totiž rozloučila se dvěma klubovými ikonami – Františkem Lukešem a Viktorem Hüblem. Fanoušci si mohli užít rozlučkový zápas mezi Týmem hvězd a Mistry 2015, na ledě se kromě dvou "oslavenců" objevili třeba vítěz Stanley Cupu Pavel Francouz, olympijští vítězové z Nagana Martin Ručinský, Jiří Šlégr a Robert Reichel nebo slavný herec Martin Dejdar. 

Samotné utkání ale zdaleka nepřilákalo tolik pozornosti, co hrubka na obou helmách, které organizátoři připravili pro oba loučící se hokejisty. Na těch se totiž vyjímaly statistiky, v nichž nechyběla ani položka vítězné góly. A právě slovo vítězné se stalo jádrem celé kauzy. Na helmě je totiž napsáno "výtězné", a tak se stal klub na internetu terčem posměchu. 

Verva se proti nařčení z toho, že její zaměstnanci neumí pravopis a zbytečně tak vyvolali poprask, rázně ohradila. "Chibička se vloudila!" stojí v prohlášení Litvínova na twitteru, který tak zareagoval celkem vtipně a do slova chybička schválně vložil měkké I.  Pak ale dodal, kdo za celý průšvih může. "Jen pro upřesnění, nebyla to akce klubu, dárek ve formě helem byl nápad spoluhráčů z exhibice Viktora a Franty. O realizaci se postaral Koral Design. Ptejte se tedy tam," uvedli kluboví představitelé. 

K situaci se nakonec vyjádřil bývalý hokejista Jiří Šlégr, jenž objasnil, jak to s objednávkou helem bylo. "Bavil jsem se s klukama, jaký dárek by od nás měli František Lukeš s Viktorem Hüblem dostat. Lidi je mají zafixované jako zlaté hochy, tak nás napadla myšlenka, že bychom jim mohli nechat vyrobit zlaté helmy. Přemýšlel jsem, kde by se to dalo udělat a došlo mi, že brankáři si většinou nechávají malovat masky. Tak jsem zavolal Pavlu Francouzovi, jestli někoho takového nezná," přiznal pro TN.cz olympijský šampion z Nagana.

Související obsah

​Francouz mu poté doporučil proslulého Bohumila Korála, který už namaloval masky spoustě gólmanů. "Domluvili jsme se, jestli by byl ochoten a schopen v tak krátkém čase něco takového udělat. A on byl tak strašně hodný a ochotný, že to během týdne vyrobil. Jak se říká, že i mistr tesař se někdy utne, tak udělal chybu, která dneska běhá po internetu," pověděl Šlégr, jemuž bylo z celé události smutno. "Je mi to strašně líto, protože udělal vynikající práci. Sice s chybou, ale ty helmy jsou moc hezké. Pan Korál se k ní hlásí. My jsme mu strašně vděční, že to pro kluky udělal," doplnila litvínovská ikona. 

Zklamání neskrýval ani samotný Korál, jenž bez vytáček přiznal, že hrubka byla čistě jeho chybou. "Je to totálně moje chyba. Udělal jsem to já, který jsem ty helmy maloval. Udělal jsem hrubou chybu a místo měkkého i ve slově vítězné napsal tvrdé. Bohužel, stalo se. Je mi to líto. Je to blbá chyba. Nikdo neřeší, když má člověk úspěch, ale když udělá chybu, je to obrovská mediální záležitost," řekl známý výrobce. Ani on nezapomněl dodat, že masky opraví. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události