Hokej

Hokejový smolař si přivodil další těžké zranění. Chybět bude velmi dlouho

Hokejový smolař si přivodil další těžké zranění. Chybět bude velmi dlouho
Hokejista Max Pacioretty Zdroj: profimedia.cz

Hokejový smolař Max Pacioretty má na svém kontě další zranění. 33letý útočník Caroliny Hurricanes si před začátkem sezony přetrhl achilovku a bude chybět minimálně šest měsíců.

Max Pacioretty, jenž byl v červenci vyměněn spolu s Dylanem Coghlanem z Vegas do Caroliny, má pořádný kopec smůly. 33letý útočník je totiž opět zraněný, když si přetrhl achilovku. 

Amerického hokejistu tak čeká ve středu operace a měl by být mimo minimálně šest měsíců. 

Pro Paciorettyho navíc nejde o první zranění v jeho hokejové kariéře. Ostatně už minulou sezonu odehrálo 33leté levé křídlo za Golden Knights pouze 39 zápasů. Útočník měl nejdříve zranění v dolní části těla a vynechal 17 zápasů. Od konce prosince do konce ledna pak byl mimo kvůli bolavému zápěstí. S tímto problémem navíc musel na operaci, takže přišla další pauza, tentokrát na 10 zápasů. 

Související obsah

Smolná sezona 2021/2022 ale pokračovala. Následovalo další zranění v dolní části těla a stopka na čtyři duely, následně Pacioretty zase chyběl 12 utkání kvůli nespecifikovanému zranění. Zajímavostí je, že i přes všechny zmíněné problémy dokázal bývalý kapitán Montrealu zaznamenat ve 39 zápasech 37 bodů.

Ještě v dresu Vegas Golden Knights zaznamenal Max Pacioretty tento kuriózní gól:

Vážné zranění utrpěl americký hokejista také v březnu 2011, kdy ještě hájil barvy Montrealu Canadiens. Tehdy ho sestřelil obránce Zdeno Chára a Pacioretty si po nárazu do sloupku na konci lavičky zlomil krční obratel a přivodil si těžký otřes mozku. Na ledě se následně 33letý útočník objevil až v dalším ročníku 2011/2012. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události