Williamsová je konci kariéry zase o něco blíže. Benčičová jí nedala žádnou šanci

Serena Williamsová Zdroj: Profimedia

Tenistka Serena Williamsová na výhru proti Parrizasové-Diazové nenavázala. Ve druhém kole turnaje v Torontu nestačila na olympijskou vítězku Belindu Benčičovou, se kterou prohrála 2:6 a 4:6, když si během utkání vytvořila pouze jeden brejkbol, který nevyužila.

Do utkání proti 23násobné grandslamové šampionce vstoupila Benčičová jako uragán. Hned v první gemu si vytvořila dva brejkboly, které sice neproměnila, ale to se jí podařilo už ve třetí hře, kdy Američanku brejkla čistou hrou. O podání připravila soupeřku i za stavu 4:2, načež první set úspěšně dopodávala na 6:2, když využila svůj pátý setbol.

Druhý set už nabídl vyrovnanější podívanou. Obě hráčky si držely své podání až do stavu 3:3, ale poté se Švýcarce podařilo uspět na servisu soupeřky, když využila svou druhou šanci a brejkla ji ku třiceti. Ve zbytku zápasu si světová dvanáctka vedla na podání suverénně a dovedla zápas do vítězného konce 6:2 a 6:4.

​Pokud se nestane nic neočekávaného, čekají Williamsovou už pouze dva turnaje. Díky divokým kartám se představí na turnajích v Cincinnati a na US Open. Poté už pravděpodobně ukončí profesionální tenisovou kariéru, což naznačila v rozhovoru, který vyšel v úterý v časopisu Vogue.

Tenisová síň slávy se rozrostla o dalšího člena. Je jím bývalá světová jednička: