Fotbal

Barca v problémech. Stihne zaregistrovat hráče? Ve hře je nečekaný prodej

Barca v problémech. Stihne zaregistrovat hráče? Ve hře je nečekaný prodej
Pierre-Emerick Aubameyang Zdroj: Profimedia

Fotbalová Barcelona byla na letním přestupovém trhu hodně aktivní, to se jí ale může brzy vymstít. Stále se jí totiž nepodařilo zaregistrovat pět nových posil, což znamená, že nebudou moci hrát soutěžní zápasy. Pokud to nestihnou do soboty, kdy Kataláncům začíná sezona, může se stát, že někteří noví hráči budou moci kdykoliv odejít kamkoliv zadarmo. Pomoci může prodej útočníka Aubameyanga, o kterého projevuje zájem Chelsea.

Barcelona dluží, kam se podívá. Aktuálně je v mínusu 1,14 miliardy liber (33 miliard korun), přesto byla na přestupovém trhu až nečekaně aktivní. Přivedla pět nových posil a dalším dvěma hráčům prodloužila smlouvu. Celkově během léta utratila 153 milionů eur (3,7 miliardy korun), ale reálně hrozí, že nové akvizice budou muset na začátku sezony sedět na tribuně. To se týká Roberta Lewandowského, Raphinhy a Julese Koundého.

U hráčů, kteří přišli do Barcelony zadarmo jako volní hráči, čili Franck Kessié a Andreas Christensen, je situace ještě komplikovanější. Pokud se nepodaří Barceloně je zaregistrovat do soboty, mohou podle zdrojů ESPN odejít kamkoliv zadarmo. 

"Překonali jsme smrtelnou nemoc, nyní jsme na jednotce intenzivní péče," řekl na začátku léta prezident klubu Joan Laporta. "Musíme aktivovat finanční páky, abychom se přesunuli zpět na běžné oddělení," glosoval. Podle aktuální situace to ale nevypadá, že by se finanční situace měla nějak zlepšit.

Související obsah

​Pomoci by mohl prodej nějakého z dobře placených hráčů. O Frenkieho de Jonga, který je s přehledem nejlépe placeným hráčem Barcelony (vydělá si 13,8 milionu korun týdně), měl velký zájem Manchester United, ale hráč odmítl španělský klub opustit a nepřistoupil ani na snížení platu. 

Před týdnem spatřila světlo světa informace, že Chelsea má velký zájem o útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga, který letos v lednu přestoupil do Španělska z Arsenalu zadarmo po rozvázání smlouvy. Oficiální nabídka ještě nepadla, ale podle renomovaného novináře Fabrizia Romana má Thomas Tuchel o svého bývalého svěřence z Dortmundu velký zájem.

Zacelilo by to díru v útoku londýnského celku, který v létě opustili Romelu Lukaku a Timo Werner. Jednání by měla pokračovat v následujících 48 hodinách, které jsou pro Barcelonu klíčové. Sobotní utkání proti Vallecanu začíná v sobotu od 21 hodin středoevropského času. 

V přípravě Barcelona přesvědčivě vyhrála 6:0:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události