Hokej

Další parádní "Michigan"! Talentovaný slovenský hokejista uchvátil fanoušky

Další parádní "Michigan"! Talentovaný slovenský hokejista uchvátil fanoušky
Ilustrační foto: hokejové brusle, puk a hokejka na ledu Zdroj: profimedia.cz

Ve Spojených státech amerických začal Turnaj pěti zemí hráčů do 17 let. A v zápase Slovenska s Německem na sebe upozornil talentovaný Slovák Theo Kiss, který zazářil gólem lakrosovým způsobem, kterému se jinak říká také "Michigan".

Pro Slováky šlo o první zápas na turnaji a vzešli z něj vítězně. Slovensko své soupeře zničilo 8:2 a hodně se bude mluvit především o gólu na 7:2, který vstřelil šestnáctiletý útočník Theo Kiss.

Ve 49. minutě, při přesilové hře, se po jedné ze střel odrazil kotouč ke Kissovi, jenž si ho přebral na hranici pravého kruhu a zajel s ním za branku. Tam ho nabral na čepel a lakrosovým způsobem ho poslal do šibenice bezmocného gólmana Stuhrmanna.

Související obsah

Theo Kiss je ​odchovancem košického hokeje, ale poslední dvě sezony strávil v Americe, kde hraje za mládežnický tým Mount St. Charles.

Podobnou parádu jako Kiss předvedl loni v prosinci český útočník Radek Prokeš, který se v dresu Znojma trefil podobným způsobem do sítě Fehérváru. Stejně tak se prosadil v NHL Trevor Zegras z Anaheimu proti Montrealu a také proti Arizoně.

https://twitter.com/JakeHrivnak/status/1557503835601510400

Podívejte se na jeden z parádních "Michiganů" v podání Trevora Zegrase:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události