Hokej

Mistr extraligy končí s hokejem. Zrálo to ve mně celou sezonu, říká

Mistr extraligy končí s hokejem. Zrálo to ve mně celou sezonu, říká
Martin Ševc v dresu Mladé Boleslavi Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Čtyřicetiletý obránce a v posledních třech letech také kapitán mladoboleslavských hokejistů Martin Ševc končí kariéru. Čtyřnásobný vítěz švédské ligy a šampion české extraligy s Libercem bude hrát už pouze hokej pro radost v Poděbradech, které hrají krajský přebor.

Ševcův důvod pro konec kariéry je jednoduchý. "Už nastal čas. Já jsem vždycky říkal, že bych nerad odcházel, až mě někdo bude vyhazovat. Že chci skončit, dokud jsem trochu prospěšný na ledě," řekl v rozhovoru pro klubový web Mladé Boleslavi, kde byl v posledních třech letech kapitán. "V loňské sezoně jsem snad ještě opravdu něco uhrál. Ale tak nějak jsem dospěl k tomu, že už to nechci dál pokoušet. Kdykoliv by to mohlo sklouznout na opačnou stranu, a to bych nechtěl," přidal čtyřicetiletý obránce.

Rozhodnutí zkušeného beka skončit s hokejem nepřišlo ze dne na den. V hlavě to měl už dlouho. "Dá se říct, že asi celou uplynulou sezonu. Určitě k tomu přispívala i skutečnost, že základní část se nám nepovedla. Dost mě to užíralo, připadal jsem si za to zodpovědný, byl jsem kapitán, takže jsem měl pocit, že to jde nejvíc za mnou. Myslím, že jako tým, ani já jako jedinec, jsme nepodávali žádné geniální výkony. Tehdy to ve mně začalo hodně hlodat, jestli ještě takové nervy mám zapotřebí. Dá se říct, že s koncem základní části jsem byl rozhodnutý," rozpovídal se hokejista, který v extralize odehrál 556 zápasů v základní části a 92 v play-off.

Související obsah

​"V play off se to pak otočilo a ve mně to začalo hlodat zas z opačného směru – že by to za to možná ještě stálo. Ale jak pak běželo léto a já uvažoval opravdu v klidu a bez emocí, rozsekl jsem to nakonec takhle. Nabídek bylo celkem dost, ale já už si řekl, že už to stačilo," dodal čtyřnásobný mistr švédské ligy.

A jaké byly reakce v kabině? "Já říkal už pár let, že tahle nebo tamta sezona je ta poslední, takže si nejsem jistý, jak moc mě brali vážně. Ne, já o tom mluvil celkem otevřeně, takže jsem tím asi nikoho moc nepřekvapil. Ačkoliv spousta kluků mi říkala, že rok bych to ještě určitě dal. Asi dal, ale přiznávám, že teď přes léto jsem zjistil, že už se mi do toho každodenního drilu ani nechce. Hokej mám rád, vždycky ho budu mít rád, ale chci ho hrát už jenom pro radost a když se mi zrovna bude chtít.," dodal Ševc, který si v roce 2014 zahrál s reprezentací také na mistrovství světa, kde s národním týmem skončil na čtvrtém místě.

Související obsah

​S hokejem ale Ševc úplně nekončí. Dál by měl hrát krajský přebor za Poděbrady, kde hrají i jeho synové, kteří ho z počátku přemlouvali, aby ještě pokračoval v profesionální kariéře. "Když zjistili, že budu s nimi v Poděbradech, byli spokojení," dodal nejtrestanější hráč uplynulého ročníku české extraligy.

Za svoji kariéru toho Ševc stihl spoustu. V extralize hrál za rodné Kladno, Plzeň, Liberec a Mladou Boleslav. Právě s Bílými tygry získal v sezoně 2015/2016 titul. Šest let strávil také ve Švédsku, konkrétně ve Färjestadu a Skelleftee. Ve Skandinávii získal dohromady čtyři tituly. Rok odehrál v KHL za tým Lev Praha, se kterým získal stříbro. Mimo to působil také ve Švýcarsku a Bělorusku.

V kariéře chce naopak pokračovat Jaromír Jágr:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události