Fotbal

Slávisté ocenili řecké fanoušky. Tvrdík ovšem žádá exemplární trest

Slávisté ocenili řecké fanoušky. Tvrdík ovšem žádá exemplární trest
Fanoušci Panathinaikosu Atény Zdroj: Profimedia

Fotbalisté pražské Slavie zvládli důležitou odvetu třetího předkola Evropské konferenční ligy na půdě Panathinaikosu, když remizovali 1:1. Hráči i trenér Trpišovský ocenili bouřlivou atmosféru v Aténách, ale fanoušky také zkritizovali, jelikož Řekové oslňovali slávisty laserovými ukazovátky.

Slavia šla do odvety s dvougólovým náskokem, ale v Řecku na ni nečekala vůbec snadná práce. Panathinaikos byl první hodinu hry lepší a v 58. minutě šel zásluhou Šporara do vedení. obdržený gól ovšem slávisty vyhecoval a nervózní koncovku vyřešil gólem v nastavení Jurečka.

"Poslední zápasy jsem se necítil úplně v pohodě. Jsem rád, že jsem teď týmu pomohl a dodal klukům jistotu ke konci. Bylo to tu bouřlivé a myslím si, že žádný mančaft to tu v domácí lize nebude mít lehké, protože fanouškovská kulisa je tady neskutečná. Jsem rád, že odsud odvážíme důležitý postup," zhodnotil zápas jediný střelec sešívaných Václav Jurečka v rozhovoru na klubovém webu.

Parádní kulisu ovšem kazil velký fotbalový nešvar – laserová ukazovátka mířící do obličejů hráčů. "Věděli jsme o tom. Jednak to probíhalo už během rozcvičení, za druhé jsme to viděli už na přenosech třeba z loňské sezony. Připravovali jsme se na to, i když se na to moc nijak připravit nedá. Asi spíš hráči musí říct, jak nepříjemné to pro ně je. Bavili jsme se s nimi ale po rozcvičce a říkali, že je strašně nepříjemné, když vám přímo do očí svítí ostré světlo. Jediná šance byla rychle uhýbat, nedívat se do jednoho místa dlouhou dobu, měnit směr, kam se díváte. Byla to asi jediná kaňka, jinak skvělé prostředí a atmosféra, úžasná kulisa. Tohle je jediná kaňka, za mě se s tím ale asi nic dělat nedá," řekl po utkání trenér Trpišovský.

O něco tvrdší byl šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. "Za lasery by měli dostat od UEFA exemplární trest," napsal na svůj twitterový účet.

Jinak se ovšem fanoušci postarali o parádní atmosféru. Trpišovskému se přes velký hluk těžko komunikovalo s hráči: "Bylo to složité. Snažili jsme se využít každou pauzu a byli jsme připravení na to, že to musíme posílat přes hráče. Stálo to hodně sil, musím ale říct, že hráči dokázali hodně komunikovat na hřišti mezi sebou. Velký posun jsem viděl u Tomáše Holeše nebo Aihama Ousoua, kteří dokázali ostatní hráče ukočírovat."

V Aténách ale nefandili jen domácí. Na stadion dorazila i řada fanoušků pražského týmu. "Je to nepopsatelné. Jsem moc rád za fanoušky, kteří tým podporují, je to pro mě něco neuvěřitelného. Když hrajeme doma, tak někteří fanoušci mají na srdci vytetovaný znak Slavie. Je to láska k fotbalu, tak by to mělo být. Jsem za každého fanouška vděčný," velebil příznivce sešívaných obránce David Douděra.

Související obsah

V posledním předkole na Slavii čeká polský celek Raków Czestochowa. "Mají perfektní defenzivu, bude to jiný styl dvojzápasu. Teď to pro nás bylo těžké do defenzivy a ohledně snahy narušit hru soupeře, proti Rakówu nás naopak čeká soupeř strašně pevný v defenzivě a se skvělou mentalitou. Je to poslední krok, který musíme udělat, a věřím, že to, že jsme zvládli předkolo s takhle těžkým soupeřem v takovém prostředí, nám hodně pomůže," řekl k příštímu soupeři Trpišovský. Nabitý program na rozdíl od Plzně ale nehodlá měnit. Západočeši využili možnosti odložení ligového utkání s Brnem, ale Slavia to neplánuje. Podle trenéra se to Slavii už jednou nevyplatilo, takže raději dá šanci více hráčům a nechá tým v plném zápřahu.

Slavia před aktuální sezonou oznámila velké změny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události