Fotbal

Viktoria Plzeň dál mohutně posiluje. Přichází útočník z Ferencvárose

Viktoria Plzeň dál mohutně posiluje. Přichází útočník z Ferencvárose
Fortune Bassey a generální manažer Plzně Adolf Šádek Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Fotbalová Plzeň hlásí další posilu. Po čtvrtečních příchodech Václava Jemelky a Erika Jirky vítá útočnou akvizici z maďarského Ferencvárose Nigerijce Fortune Basseyho. Se západočeským celkem se domluvil na ročním hostování s opcí.

Bassey přišel do Plzně z maďarského Ferencvárose Budapešť. Českým fanouškům je dobře známý z dřívějšího působení v Českých Budějovicích. Tam se v podzimní části loňského ročníku předvedl devíti vstřelenými brankami a byl jasným tahounem Jihočechů. Právě z Dynama odešel do Maďarska, kde oslavil titul.

Nyní posílí úřadujícího českého mistra. "Naším cílem bylo rozšířit náš kádr a posílit ve všech řadách před velmi náročným podzimem na domácí i evropské scéně. Jsem rád, že se podařilo dokončit příchod takto kvalitního hráče do ofenzivy," okomentoval pro klubový web příchod Nigerijce generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Související obsah

Třiadvacetiletý útočník by měl být týmu k dispozici už k sobotnímu ligovému utkání s Hradcem Králové. "Fortune v Budějovicích ukázal, že jde o výborného útočníka. Má potřebnou rychlost, dynamiku a dobré zakončení," řekl k příchodu rychlého forvarda trenér Michal Bílek.

​"Viktorii velmi dobře znám, je to velký klub s velkými ambicemi. Když se tato možnost naskytla, neváhal jsem. Je to pro mě obrovská výzva, čekají nás velké zápasy v Evropě i v lize a já udělám všechno pro to, abych byl pro tým přínosem," prozradil bezprostředně po přestupu Bassey.

Související obsah

Bassey Plzni ale s postupem do Ligy mistrů s Karabachem nepomůže, jelikož už nastoupil v předkolech za Ferencváros. Pro skupinovou fázi Ligy mistrů, nebo Evropské ligy bude k dispozici.

Takto Michal Bílek hodnotil postup do 4. předkola Ligy mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události