Fotbal

Odejde Slavii ofenzivní klenot? Tým z Belgie nabízí pořádný balík

Odejde Slavii ofenzivní klenot? Tým z Belgie nabízí pořádný balík
Yira Sor v dresu Slavie Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Do angažmá v pražské Slavii vstoupil jako hurikán a především v evropských pohárech předváděl neskutečný fotbal. Nyní se nigérijský fotbalista bude možná stěhovat, o jeho služby stojí belgický Genk, který nabízí skoro čtyřnásobek tržní hodnoty.

Do Slavie přišel Yira Sor v lednu letošního roku a hned se dostal do kádru Jindřicha Trpišovského. Dvakrát skóroval proti Fenerbahce a třikrát proti Linci, trefil se i v prvním utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu. V lize se trefil i proti svému bývalému týmu Baníku Ostrava. Naposledy nastoupil proti St. Joseph's, kde se dvakrát trefil. 

Pak se ale zranil a Slavii zatím v letošním ligovém ročníku nepomohl. Nyní by se s fanoušky sešívaných mohl rozloučit. Nigérijská vycházející hvězda je v hledáčku belgického Genku, který v minulém ročníku skončil na šestém místě a je v letošní sezoně bez pohárů. 

Související obsah

​Podle belgických médií nabízí Genk 8 milionů eur (195 milionů korun). V případě domluvy na této částce by Slavia za půl rok vydělala přes 165 milionů korun. Za Pražany Sor naskočil do osmnácti zápasů, ve kterých vstřelil devět branek a přidal tři asistence. 

Ve Slavii působí také útočník Václav Jurečka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události