Úvodní utkání LaLigy zvládla Osasuna. Překvapivě porazila Sevillu

Další ligou, která se naplno rozjela, je španělská LaLiga. O úvodní sezony nového ročníku se postarala Osasuna se Sevillou. Domácí se rychle dostali do vedení, ale Sevilla srovnala dvě minuty na to. Tým z Pamplony ale se ale díky úspěšné penaltě ze 74. minutě radují z vítězství 2:1.

Osasuna překvapila Sevillu hned v úvodu zápasu, konkrétně v deváté minutě. Úplně prvním střelcem letošního ročníku LaLigy se stal Ezequiel Ávila. Ten si počíhal na centr na zadní tyč a i s přispěním hostujícího gólmana nakonec dostal míč do sítě.

O dvě minuty později ale bylo vyrovnáno. Gómez parádně odcentroval z levé strany na malé vápno, kde nechytatelně pod břevno zakončil Rafa Mir. Vzápětí se o slovo přihlásil i Gómez na druhé straně, jehož střela se otřela o tyč.

​V prvním poločase zazněla tyč ještě na druhé straně. Zpoza vápna vypálil křižnou střelu levačkou Delaney, jenže se skóre nepohnul. Osasuna šla ale opět do vedení. V 72. minutě byl nařízen pokutový kop, k němuž se postavil Amar Oroz a při svém debutu v nejvyšší španělské soutěži ihned vstřelil branku. V dalším průběhu zápasu už se nic nestalo a Osasuna tak porazila Sevillu 2:1.