Tenis

Djokovič se odhlásil z dalšího turnaje, účast na US Open se rovná utopii

Djokovič se odhlásil z dalšího turnaje, účast na US Open se rovná utopii
Novak Djokovič Zdroj: profimedia.cz

Jeden z nejlepších tenistů současnosti i celé historie se stále nenechal naočkovat proti nákaze covidu-19, což jej limituje od získávání dalších grandslamů. Srbský veterán se odhlásil z turnaje v Cincinnati a nevypadá to ani na to, že by se představil na blížícím se US Open.

Turnaj v Ohiu je takovou přípravou na betonový grandslam, který se ve Spojených státech amerických koná na přelomu srpna a září. Novak Djokovič se ale na této akci nepředstaví. Vstup do Ameriky je totiž podmíněn platným očkováním, ale to srbský tenista nemá. 

Z turnaje v Cincinnati se tak Djoker odhlásil a nejspíše to tak dopadne i s posledním grandslamem roku. Djokovič právě poslední turnaj na All England Clubu ovládl a získal titul číslo 21. Podobně jako v Austrálii ale bude ve Spojených státech chybět. Důvod je stejný.

Související obsah

Djokovič nicméně stále doufá, že se najde nějaká výjimka a na US Open se nakonec představí. Podle zámořských zdrojů by se tak mohlo stát jen v případě, kdyby se změnila vládní politika, podle které se bude direktoriát turnaje řídit. V Cincinnati budou hrát ta největší tenisová jména, a to včetně Sereny Williamsové, kterou čeká v prvním kole Karolína Plíšková.

Takto Djokovič slavil poslední triumf na Wimbledonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události