Plzeň zvládla těžké utkání s Hradcem Králové. Vrba konečně vyhrál s Baníkem

Václav Pilař rozhodl utkání s Hradcem Králové Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

V sobotu odstartovalo třetí kolo Fortuna ligy. Plzeň sehrála hodně těžké utkání s Hradcem Králové, které ale i díky přesilovce vyhrála 2:1. Až na třetí pokus zvítězil Baník Ostrava, který porazil na domácím hřišti Zlín 3:1. Neporazitelnost drží Zbrojovka Brno a Bohemians. Jihomoravané zdolali Mladou Boleslav 3:1 a Pražané uspěli v Teplicích 1:0.

Plzeň zajížděla do Mladé Boleslavi, kde domácí zápasy hraje Hradec Králové. A lépe začali Votroci, kteří pořádně zaměstnali Staňka. Ten si nejprve poradil s tvrdou ranou Kubaly a následně i s dorážkou Vlkanovy. Ve 29. minutě přišel důležitý moment. Chorý šel do samostatného úniku, do kterého ho ale faulem nepustil Smrž a okamžitě dostal červenou kartu.

Přesilovku Západočeši využili po deseti minutách. Mosquerův centr poslal do sítě Tomáš Chorý. Hradec Králové ale dokázal vyrovnat i v deseti. Kodeš vypálil zpoza vápna a těsně před Staňkem jeho pokus tečoval do brány Filip Kubala. Zápas se schyloval ke konci a vypadalo to na dělbu bodů. Ale šest minut před koncem se Kopic dostal přes několik hráčů a naservíroval míč před prázdnou, kde ho doklepl Václav Pilař. Plzeň tak zvítězila 2:1 a polepšila si na sedm bodů.

​Baník se dostal do vedení ve 14. minutě. Fleišman zahrával přímý kop a posadil ho přesně na hlavu Michala Frydrycha. Důležitý moment přišel ve 28. minutě. Laštůvka spadl Silnému pod nohy a zřejmě došlo ke kontaktu kopačky s hlavou ostravského gólmana. Sudí Hocek poté vytáhl hodně přísnou červenou kartu a zlínský útočník tak musel do sprch.

Ostrava přesilovku do poločasu dvakrát využila. Kaloč našel krásnou přihrávkou za obranu Petra Jaroně, který se vzápětí trefil přesně na zadní tyč. O čtyři minuty později už to bylo 3:0 a opět v tom měl prsty Jaroň.

Ten zatáhl míč do vápna, poslal prudký pas napříč šestnáctkou a do prázdné branky zakončoval David Buchta. Domácí dali na 4:0 v 50. minutě, když krásný lob za obranu Zlína zužitkoval Buchta. Jenže kvůli ofsajdu gól nakonec nebyl uznán. Zlín alespoň snížil, když se po rohovém kopu prosadil Jakub Kolář.

​Tři minuty před koncem dostal ještě červenou kartou domácí Ndefe, ale na výsledek už to nemělo vliv. Pavel Vrba po svém návratu do Baníku a jubilejním 300. utkání na pozici hlavního kouče oslavil se svým týmem vítězství 3:1.

V dobrém začátku sezony pokračuje brněnská Zbrojovka. Na ni čekal domácí zápas s Mladou Boleslaví. Přitom lépe začali Středočeši, kteří se dostali do vedení ve 26. minutě. Matějovského rohový kop doklepl z malého vápna do branky Milan Škoda. Po změně stran ale Brno dokázalo srovnat krok. Domácí zahráli roh nakrátko, po následném centru se k míči dostal Filip Souček, jenž na jihu Moravy hostuje ze Sparty, a rozradostnil fanoušky na stadionu v Srbské ulici.

Brno pokračovalo ve zlepšeném výkonu a v 79. minutě šlo do vedení. Michal Ševčík využil laxnosti Poláčka a dal svůj třetí gól v této sezoně. Konečnou podobu výsledku dal ve čtvrté minutě nastavení Róbert Matejov. Ten využil přihrávky Hladíka a poslal míč pod horní tyč. Zbrojovka má tak po třech zápasech sedm bodů a drží ligovou neporazitelnost.

​Gólově nejchudší ze sobotních zápasů byl souboj Teplic s Bohemkou, který nabídl víc červených karet než branek. V 56. minutě přejel Květ achillovku Kodada a šel do sprch. V 82. minutě ale přesilovka Severočechů skončila, když druhou žlutou kartu dostal Mareček. Jediný gól přišel pět minut před koncem. Nový zahrával rohový kop, který prodloužil Hůlka a na zadní tyči ho poslal hlavou do branky Antonín Křapka. Bohemka tak zvítězila 1:0 a polepšila si v tabulce na sedm bodů.

Sobotní výsledky 3. kola Fortuna ligy:

Baník Ostrava – Zlín 3:1 (3:0)
Branky: 14. Frydrych, 34. Jaroň, 38. Buchta – 77. J. Kolář.

Teplice – Bohemians 0:1 (0:0)
Branka: 85. Křapka.

Zbrojovka Brno – Mladá Boleslav 3:1 (0:1)
Branky: 49. Souček, 79. M. Ševčík, 90+4. Matejov – 26. Mil. Škoda.

Hradec Králové – Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)
Branky: 44. F. Kubala – 39. Chorý, 84. Pilař.

Plzeň stále bojuje o Ligu mistrů. Takto postup do 4. předkola hodnotil trenér Michal Bílek: