Inter rozhodl o výhře proti nováčkovi až v nastavení, trefil se i Lukaku

Fotbalisté AC Milán a Udinese nabídli fanouškům na úvod Serie A vydatnou gólovou nadílku. Z výhry 4:2 se nakonec radovali domácí Rossoneri, na čemž měl největší podíl Ante Rebič, který skóroval hned dvakrát. Ve večerním zápase se z výhry radoval i Inter, když o třech bodech rozhodl až v páté minutě nastavení Denzel Dumfries.

AC Milán do utkání nevstoupil vůbec ideálně. Už ve druhé minutě zahrávalo Udinese rohový kop, na který si naskočil Rodrigo Becao a hlavou překonal Maignana. ´Vedení ale hostům dlouho nevydrželo. Brandon Soppy ve vápně fauloval Calabriu a rozhodčí po přezkoumání videa nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Hernández a bylo srovnáno. V patnácté minutě už šel obhájce titulu do vedení díky Rebičovi, který skóroval z povedeného halfvoleje.

Udinese se ale podařilo srovnat ve čtvrté minutě nastavení prvního poločasu. V pádu se do hlavičky položil Adam Masina a bylo to 2:2. Ve druhém poločase ale Rossoneri strhli na svoji stranu. Ihned po návratu ze šaten skóroval Brahim Díaz, který se vápně dostal k odraženému míči. V 68. minutě už to bylo o dvě branky, když Rebič svým druhým gólem v zápase zvýšil na konečných 4:2.​Obhájce titulu tak vstoupil do nové sezony nejlepším možným způsobem.

Inter Milán nastoupil v Lecce i s novou posilou Romelem Lukakem, který se vrátil z působení v Chelsea. Právě belgický útočník otevřel skóre ve druhé minutě, když na malém vápně přesně zamířil hlavou do sítě. Ve zbytku prvního poločasu už nebyla k vidění žádná větší šance, a tak se šlo do kabin za nejtěsnějšího vedení druhého týmu loňské sezony.

Po návratu ze šaten domácí udeřili. Po kombinaci Ceesaye s Di Francescem se do zakončení dostal první jmenovaný, který utaženou střelou na zadní tyč srovnal na přední tyč. Dokonat otočku ve skóre mohl nováček soutěže po hodině hry. K přímému kopu těsně za vápnem se postavil Bistrovič a tvrdou ranou prověřil Handanoviče, který díky skvělému reflexu úspěšně zasáhl. Na druhé straně mohl skórovat Dumfries, ale hlavou trefil pouze brankovou konstrukci.

Do velké šance se v 83. minutě dostal Lukaku, ale skvělým zákrokem ho zblízka vychytal Falcone. V samotném závěru se nakonec Inter dočkal vítězné branky. V páté minutě nastavení Martínez prodloužil míč na zadní tyč, kde jej Dumfries dopravil za čáru břichem. Svěřenci trenéra Inzaghiho tak nakonec slaví tři body za výhru 2:1.

Sobotní výsledky 1. kola Serie A:

AC Milán –⁠ Udinese 4:2

Branky: 11. Hernández (pen.), 15. Rebić (Calabria), 46. Díaz, 68. Rebić (Díaz) – 2. Becao (Deulofeu), 45+4. Masina (Pereyra)

Sampdoria –⁠ Atalanta 0:2

Branky: 26. Tolói (Pašalić), 90+6. Lookman (Malinovskyj)

Lecce –⁠ Inter Milán 1:2

Branky: 48. Ceesay (Di Francesco) – 2. Lukaku (Darmian), 90+5. Dumfries (La. Martínez)

Monza –⁠ Turín FC 1:2

Branky: 90+4. Mota – 43. Mirančuk (Sanabria), 66. Sanabria (Ricci)