Další ostuda Manchesteru United. Od Brentfordu schytal těžký debakl

Cristiano Ronaldo Zdroj: Profimedia

Obrovským trapasem skončil zápas pro Manchester United, který schytal debakl 0:4 na hřišti Brentfordu. Nepomohla ani přítomnost Cristiana Ronalda, který odehrál celý zápas. Všechny góly padly už v prvním poločase. Brazilský útočník Gabriel Jesus z Arsenalu předvedl v utkání proti Leicesteru one man show. Na výhře 4:2 se podílel dvěma góly a dvěma asistencemi. Z jasné výhry se raduje také Manchester City, který při domácí premiéře rozstřílel Bournemouth 4:0.

Manchester United měl po prvním ligovém utkání, ve kterém prohrál doma s Brightonem, co napravovat. To se ale rozhodně nepovedlo. Velký podíl na tom měl chybující brankář De Gea, který byl hlavním viníkem u prvních dvou inkasovaných gólů. Nejdříve v ruce neudržel nepříliš prudkou střelu Joshe Dasilvy a míč propadl až do branky a o osm minut později špatně přihrál spoluhráči, který byl pod přílišným tlakem napadajícího Jensen, jenž následně pohodlně skóroval.

Po půlhodině hry už to bylo 3:0, když se Ben Mee dostal k míči po závaru ve vápně po rohovém kopu a zblízka skóroval. Na hrozivých 4:0 upravil ve 34. minutě Mbeuma, který zakončil rychlý protiútok a prostřelil De Geu. Ve druhém poločase se už skóre neměnilo, a tak je Manchester United momentálně na posledním místě v tabulce s 0 body na kontě a skóre 1:6.

Manchester City s přehledem vyhrál

První velkou šanci si Manchester City vypracoval už v deváté minutě. Kevin de Bruyne poslal míč do vápna, kde našel Fodena, jehož perfektním zákrokem vychytal brankář Tavares. V 18. minutě už to ale domácím vyšlo. Ilkay Gundogan si naběhl na přihrávku Haalanda a střelou na zadní tyč potěšil fanoušky svého týmu. Po půlhodině hry už to bylo o dva góly, když se prosadil De Bruyne přesnou střelou k tyči.

​Do šaten se nakonec šlo za stavu 3:0, jelikož ve 37. minutě skóroval Phil Foden. Ve druhé půli přidal tým v bleděmodrých dresech ještě jednu branku. Cancelo poslal míč do ohně před branku, kde si jej do vlastní sítě nešťastně srazil Jefferson Lerma. Citizens se díky jasné výhře 4:0 posunuli do čela tabulky díky nejlepšímu skóre.

Galapředstavení Gabriela Jesuse

Arsenal v prvním kole vyhrál těžký zápas proti Crystal Palace a chtěl na to zaváhat i při domácí premiéře s Leicesterem. První velký krok k tomu udělal ve 23. minutě, kdy Xhaka ve vápně posunul míč k Jesusovi, který parádním obloučkem na zadní tyč otevřel skóre. Ještě veseleji bylo na Emirates Stadium o třináct minut později. Po rohovém kopu nehlavičkoval Vardy ve vlastním vápně ideálně, míč se dostal na zadní tyč, kde číhal Jesus a svým druhým gólem v utkání přiblížil Arsenal ke třem bodům.

arsena

​Na konci prvního poločasu se do hry dostal videorozhodčí. Vardy po kontaktu s Ramsdalem upadl ve vápně a sudí ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop se ale nakonec nekopal, jelikož rozhodčí po zhlédnutí videa svoje rozhodnutí přehodnotil. Gólu se Leicester dočkal v 53. minutě. Do vápna si pro míč nabíhal Vardy, Saliba chtěl hlavičkovat před ním do bezpečí, ale povedlo se mu to tak nešikovně, že zamířil přesně k tyči vlastní branky. Ramsdale byl bez šance.

Netrvalo to ale ani dvě minuty a Arsenal vedl znovu o dvě branky. Brankáři Leicesteru vypadl centrovaný míč z ruky, pohotově se k němu dostal Jesus, který jej posunul Xhakovi, jenž neměl problém trefit prázdnou branku a zvýšil na 3:1. To ale nebylo z gólového ranečku tohoto zápasu zdaleka vše. V 74. minutě se ve vápně k míči dostal Madison a z úhlu prostřelil Ramsadalea mezi nohama.

Arsenal ale opět přispěchal s rychlou odpovědí. Jesus přihrál za vápnem Martinellimu, který velmi povedenou střelou k tyči vstřelil svůj druhý gól ve druhém utkání. Brazilská spolupráce tak opět nesla své ovoce. Londýnský tým nakonec vyhrál 4:2, na čemž měl hlavní podíl Gabriel Jesus, který dva góly sám dal a na další dva přihrál.

Sobotní zápasy 2. kola Premier League:

Aston Villa –⁠ Everton 2:1

Branky: 31. Ings (Watkins), 85. Buendía (Watkins) – 87. Digne (vla.)

Arsenal –⁠ Leicester 4:2

Branky: 23. Jesus (Xhaka), 36. Jesus, 55. Xhaka (Jesus), 76. Martinelli (Jesus) – 53. Saliba (vla.), 74. Maddison (Iheanacho)

Brighton –⁠ Newcastle 0:0

Manchester City –⁠ Bournemouth 4:0

Branky: 19. Gündoğan (Haaland), 31. De Bruyne (Foden), 37. Foden (De Bruyne), 79. Lerma (vla.)

Southampton –⁠ Leeds 2:2

Branky: 72. Aribo (A. Armstrong), 82. Walker-Peters (Mara) – 46. Rodrigo (Harrison), 60. Rodrigo (Struijk)

Wolves –⁠ Fulham 0:0

Brentford –⁠ Manchester United 4:0

Branky: 10. Dasilva (Jensen), 18. Jensen, 30. Mee (Toney), 34. Mbeumo (Toney)

Hvězdný Ronaldo byl už téměř na odchodu, ale nyní to vypadá, že v United zůstane: