Tenis

Plíšková nezvládla i druhé letošní semifinále. Nyní jde na Venus

Plíšková nezvládla i druhé letošní semifinále. Nyní jde na Venus
Karolína Plíšková na Canada Masters Zdroj: Profimedia

Velmi dobré výkony předváděla Karolína Plíšková na svém oblíbeném betonovém povrchu. Do finále se ale v kanadském Torontu neprobojovala, s Brazilkou Haddadovou Maiaovou prohrála ve dvou setech a končí tak před branami finále. Na prohru musí ale rychle zapomenout. Nyní se přesouvá do amerického Cincinnati, což je taková příprava na US Open.

Na turnaji se Plíškové vedlo a porazila například Sakkariovou, Anisimovovou či krajanku Barboru Krejčíkovou. Stopka přišla až v semifinále, kde ji z kanadského turnaje vyprovodila Brazilka Haddadová Maiaová. Po dvouhodinové bitvě vyhrála ve dvou setech. 

V první sadě těžila čtrnáctá hráčka světa z toho, že si připsala v prvních třech servisech dva brejky české tenistky. Za stavu 5:2 sice také ztratila podání, ale následně i tak úvodní set dovedla k výhře 6:4. Druhá hra byla o něco zajímavější a delší. 

Plíšková své soupeřce vzala její hru, a v jeden moment vedla dokonce 4:1. Poté ale brazilská tenistka snížila, udržela si servisy, a tak se šlo do tiebreaku. Tam byla o něco šťastnější hráčka původem z Jižní Ameriky a po výsledku 9:7 si zahraje finále se Simonou Halepovou. 

Související obsah

Karolína Plíšková se rychle přesouvá z Kanady do Spojených států, v Cincinnati startuje totiž příprava na poslední grandslam roku 2022. Česká tenisová jednička se utká s legendární Venus Williamsovou, která pro domácí turnaj dostala divokou kartu. 

Semifinále WTA Toronto: 

Beatriz Haddadová Maiaová – Karolína Plíšková 6:4, 7:6(7)
Čas utkání: 2:03

Serena Williamsová dostala poděkování od pořadatelů turnaje v Torontu:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události