Fotbal

Přestupová aktivita v Barce nekončí. Ještě chceme kádr posílit, říká Laporta

Přestupová aktivita v Barce nekončí. Ještě chceme kádr posílit, říká Laporta
Joan Laporta Zdroj: Profimedia

Fotbalová Barcelona přivedla v letním přestupovém období pět posil, za které zaplatila v přepočtu 3,7 miliardy korun. Stále ještě ale nemá dost. Prezident klubu Joan Laporta před sobotním zápasem s Vallecanem řekl televizi DAZN, že by rád kádr ještě zkvalitnil, aby byl konkurenceschopnější. Zároveň si ale pochvaloval, jak kvalitní práci sportovní úsek v posledních měsících odvedl.

Dlouho to vypadalo, že nové posily v čele s největší hvězdou Robertem Lewandowskim nebudou moci nastoupit do prvního kola LaLigy. Nakonec se ale vedení katalánského klubu podařilo prodat 24,5 % svého produkčního studia, díky čemuž mohlo hráče zaregistrovat, jedinou výjimkou byl obránce Jules Koundé, který by ale stejně nemohl hrát kvůli zdravotním problémům. 

"Sportovní vedení odvedlo skvělou práci. Dále se na tom podílelo představenstvo, trenérský štáb, všichni. Jsem velmi spokojený s tím, jak celý rok a hlavně v posledních dvou měsících pracovali," řekl Laporta pro DAZN

Barcelona letos v létě přivedla Roberta Lewandowského, Raphinhu, Andrease Christensena, Francka Kessiého a Julese Koundého. Dále prodloužila končící smlouvu s Ousmane Dembélém. Vedení klubu ale stále nemá dost. "Stále můžeme pracovat na nějakém posílení, díky kterému budeme konkurenceschopnější. Máme čas do 31. srpna, zbývá nám více než půl měsíce," řekl Laporta. 

Související obsah

​Před sobotním utkání proti Vallecanu byl Laporta opravdu natěšený. "Jsem nadšený. Sezóna začíná, máme velká očekávání, že to dopadne dobře," uvedl šedesátiletý podnikatel. "Na Spotify Camp Nou bude velkolepá atmosféra. Vidím nadšené lidi s vysokými očekáváními. Myslím si, že to bude skvělý zápas, protože Rayo Vallecano zde vždy hraje dobrý fotbal. Loni nás porazili, ale to doufám, že se tentokrát nestane," dodal před sobotním zápasem. 

Ten ale nevyšel Blaugranas podle představ, jelikož si do tabulky připsali pouze bod za bezbrankovou remízu. Na sestřih se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události