52 zákroků a potlesk od Kanaďanů: Nejzábavnější zápas, říká český hrdina

Čeští junioři se v předposledním utkání ve skupině utkali s největším favoritem – s Kanadou. Do branky se poprvé postavil brankář Tomáš Suchánek, který se nakonec stal mužem zápasu. Z 57 střel dostal pět branek, ale hned několik situací vyřešil naprosto bravurně. Po zápase přiznal, že si zápas užil, naštvaný byl ale na Kenta Johnsona, který jej překonal famózním lakrosovým gólem.

Čeští hokejisté šli do utkání s Kanadou jako velký outsider, ale dostali se v oslabení do vedení. Ke konci první třetiny ale domácí celek zabral, dal dvě branky a nakonec vyhrál 5:1. Hrdinou národního týmu byl brankář Tomáš Suchánek, který si připsal 52 zákroků a zabránil větší demolici naší dvacítky.

"Já jsem si ten zápas užil, šlo na mě hodně střel, takže jsem se do zápasu rychle dostal. Stály proti nám budoucí hvězdy NHL," řekl pro štáb TV Nova brankář, který v letošním ročníku nastupoval v kanadské WHL.

Rozhodující branku vstřelil na konci první třetiny Kent Johnson, jenž nabral puk na hokejku a dal krásný Michigan gól. Podobně se prezentovali v NHL například útočníci Svečnikov či Zegras. Suchánek to ale bral s úsměvem na tváři.

Suchánek ale jednou Johnsona i pořádně vychytal:

"To se stane. Já se díval před sebe, jestli tam není nějaký hráč. V momentě, kdy jsem se otáčel, tak už to dával do sítě. Byl jsem trochu naštvaný, ale co se dá dělat," řekl s úšklebkem odchovanec Přerova, který naskočil do 42 zápasů v dresu Tri-City Americans.

"Nikdy jsem neměl tak těžký zápas, navíc to bylo proti Kanadě. Za mě nejtěžší, ale nejzábavnější zápas," dodal brankář na závěr. Nyní jeho tým čeká poslední utkání v základní skupině, Češi hrají s Lotyšskem.