Další sporty

Pomohl mi šlofíček, říká vyčerpaný lezec Ondra po evropském zlatu

Pomohl mi šlofíček, říká vyčerpaný lezec Ondra po evropském zlatu
Adam Ondra Zdroj: Deml Ondřej / ČTK / Profimedia

Český lezec Adam Ondra je novým mistrem Evropy v lezení na obtížnost. 29letý sportovec byl ale ještě pár hodin před finále totálně vyčerpaný, v medaili tak vůbec nedoufal.

"Nemám slov, obrovská spokojenost. Lezení na obtížnost bylo mou hlavní prioritou. Výhry si moc vážím i s ohledem na podmínky, kdy jsem cítil už velkou únavu," prohlásil Adam Ondra po zisku zlata. 

29letý sportovec, který už na ME získal bronz v boulderingu, byl před samotným finále hodně vyčerpaný. A nečekal, že se stihne dát dohromady. "Měl jsem po semifinále nateklá předloktí a nevěřil jsem, že je dokážu za ty 3–4 hodiny zregenerovat. Naštěstí mi pomohl 20minutový šlofíček a následně jsem i na prohlídce viděl, že cesta nahoru by mi mohla poměrně sedět, což mi vlilo krev do žil," vysvětluje český lezec. 

Související obsah

​Adam Ondra tak předvedl skvělý výkon a spolu se Slovincem Potočarem dolezl nejdále. Nicméně ve prospěch českého lezce hrál lepší semifinálový výsledek. Následně měl ale přijít na řadu favorit a první muž semifinále Jakob Schubert. "Upřímně jsem nevěřil, že to bude výkon na zlato. Myslel jsem, že Jakob doleze do stejného místa jako já a díky lepšímu semifinálovému výsledku bude zlato brát on," popisuje Ondra. 

Jenže Rakušan nečekaně selhal a skončil čtvrtý. Stříbro tak bere Potočar a bronz Španěl Ginés. "Zlata si moc vážím i díky tomu, že tady v Mnichově je vždy parádní atmosféra. Tohle mistrovství Evropy bylo i díky výběru místa úžasné," dodává český šampion. 

​Podívejte se na profil světoznámého lezce Adama Ondry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události