Další sporty

Jak se tam mohl míček udržet? Golfista pobavil šťastným úderem

Jak se tam mohl míček udržet? Golfista pobavil šťastným úderem
Golfista Will Zalatoris Zdroj: profimedia.cz

Velké štěstí měl americký golfista Will Zalatoris. 25letý hráč předvedl na turnaji St. Jude Championship neuvěřitelný úder, kdy mu míček jako zázrakem neskončil ve vodě.

Hodně turbulentní dny prožívá americký golfista Will Zalatoris. Američan se minulý týden rozešel se svým dlouholetým caddiem, nyní už po boku nového muže dokázal poprvé v kariéře vyhrát turnaj v rámci PGA Tour. 

Při cestě za titulem v Memphisu navíc předvedl opravdu bizarní úder. Zalatoris se po čtyřech kolech dostal do play-off s rakouským protihráčem Seppem Strakou. Na jamce č. 11, která se hrála v rozstřelu, pak předvedl kuriózní ránu přes vodu. Míček totiž sice přeletěl vodní překážku, ale zastavil se na kamenné zídce, kde několikrát poskočil. A šťastně tam zůstal. To jeho soupeř takové štěstí neměl, když jeho pokus skončil po podobném odrazu od kamenů ve vodě.

Související obsah

​Nicméně vzápětí se štěstí otočilo zády i k Zalatorisovi. Američan totiž po dlouhém zkoumání zjistil, že je jeho míček nehratelný. A stejně jako Straka musel dropovat. Při další ráně měl 25letý rodák ze San Francisca už přesnější mušku. Will Zalatoris dokázal trefit green, zatímco Rakušan skončil v bunkru. 

Následně americký golfista proměnil první ranou pat a získal svůj první triumf na PGA Tour. Zalatoris, který je dlouhodobě považován za nejlepšího golfistu bez vyhraného titulu, se tak konečně dočkal. Po výhře na FedEx St. Jude Championship si navíc odnesl štědrou odměnu v hodnotě 2,7 milionu dolarů (cca 64,6 milionu korun). 

Související obsah

"Je trochu tvrdé říct, že už bylo na čase, když je to teprve můj druhý rok na Tour, ale ano. Už bylo na čase," prohlásil Will Zalatoris, jenž se zároveň poprvé v kariéře dostane do nejlepší desítky, když by se měl vyhoupnout na deváté místo. 

Hvězdný Tiger Woods odmítl miliardy a nebude hrát na nově vzniklém okruhu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události