Fotbal

V PSG to vře. Neymar a Mbappé jsou na kordy. Vedení klubu situaci začalo řešit

V PSG to vře. Neymar a Mbappé jsou na kordy. Vedení klubu situaci začalo řešit
Fotbalisté PSG Kylian Mbappé (vepředu) a Neymar. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalové PSG zažívá snový vstup do nového ročníku Ligue 1. Hráči pařížského celku nasázeli soupeřům během dvou kol deset branek a dvakrát si došli pro triumf. Ačkoli to tak nevypadá, v zákulisí klubu to vře. Všichni totiž řeší ochlazení vztahů mezi Brazilcem Neymarem a francouzským klenotem Kylianem Mbappém. Vedení už dokonce přišlo s krizovým řešením a hodlá pro oba hráče zorganizovat schůzku, na které by se měl mezi "dvěma kohouty na jednom smetišti" pročistit vzduch.

Navenek to vypadá, že se PSG rozehrálo do vynikající formy a v klubu panuje skvělá atmosféra. V prvních dvou kolech Ligue 1 zválcovali hráči pařížského celku oba soupeře, a navíc nasázeli Clermontu i Montpellier po pěti brankách. 

Ani výborné výsledky a první místo v tabulce francouzské ligy však prozatím nezaručily, aby byla dobrá nálada i v kabině. V poslední době totiž prý došlo k výraznému ochlazení vztahů mezi dvěma hvězdami – Mbappém a Neymarem. Napětí se postupně zvyšovalo už od loňského léta, kdy do Parku princů přestoupil Lionel Messi, a teď údajně vygradovalo. 

Přátelství, které mezi oběma hráči bylo, prý totiž vyšumělo. A to hlavně proto, že Neymar momentálně dává přednost Messimu. 

Hodně napověděl i sobotní ligový duel. Přestože je za nejlepšího exekutora penalt v klubu považován Neymar, postavil si ve 22. minutě utkání s Montpellier balon na penaltový puntík Mbappé. A neuspěl. Podobná situace přišla ve 43. minutě, kdy hráči PSG rovněž dostali výhodu pokutového kopu. Tentokrát se míče chopil Brazilec a penaltu bezpečně proměnil. Později navíc přidal branku. 

Mbappé se sice také jednou trefil, ale ve chvíli, kdy jeho nový spoluhráč Vitinha nahrál Messimu místo něj, přestal z nevysvětlitelných důvodů běhat a rozhazoval rukama. Svou trefu ze 69. minuty dokonce ani neslavil. 

Vypadá to tak, že je pařížský klenot hodně frustrovaný. Možná i proto, že mu s podpisem nové smlouvy slíbili v klubu větší pravomoci. A jeho údajné přání zbavit se v létě Neymara vůbec nevyšlo. Neymar na druhou stranu přidal několik lajků ke tweetům, které Mbappého nějakým způsobem kritizovaly.

Související obsah

​A to prý Francouze ještě víc vytočilo doběla. Vedení PSG ale došlo, že je atmosféra na bodu mrazu, a rozhodlo se jednat. Na nejbližší dobu totiž připravuje interní schůzku mezi oběma hráči, kde by si hvězdy měly vše vysvětlit a začít spolupracovat jako dřív. 

O víkendu PSG zapsalo výhru. Trefili se Neymar i Mbappé:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události