Fotbal

Sexuální útoky na několik žen. V Anglii začal soud s obráncem City

Sexuální útoky na několik žen. V Anglii začal soud s obráncem City
Zdroj: Profimedia

V Anglii začal v pondělí soudní proces s fotbalistou Manchesteru City Benjaminem Mendym, který byl obviněn ze sexuálního obtěžování a napadení několika žen, kterého se měl dopustit od října 2018 do srpna 2021. Státní zástupce v obžalobě uvedl, že známý hráč zacházel se ženami s bezcitností a lhostejností, zabavoval jim mobilní telefony a zamykal je v pokojích svého sídla, aby nemohly utéct.

Velký skandál na ostrovech se konečně dočkal soudu. Osmadvacetiletý obránce ve službách Manchesteru City byl obviněn ze sexuálního obtěžování několika žen, jehož se údajně dopustil v letech 2018–2021. Pověřené orgány francouzského reprezentanta nařkly z několika případů znásilnění či pokusu o něj u žen v průměrném věku 20 let a 9 měsíců. Zároveň obžalovaly za podobné prohřešky také Mendyho přítele Louise Sahu Matturieho. 

V anglickém Chesteru teď odstartoval soud, který by měl veškerá obvinění prošetřit, objasnit, případně potrestat. Státní zástupce Timothy Cray hned přišel s řadou informací, kterými podpořil obžalobu. Většina trestných činů se prý uskutečnila v Mendyho sídle Mottram St. Andrew v Cheshire, které má hodnotu desítek milionů korun. Oba muži údajně ženám brali mobilní telefony a zamykali je v pokojích luxusního domu, aby nemohly utéct. 

"Tento případ je další kapitolou velmi starého příběhu: muži, kteří znásilňují a sexuálně napadají ženy, protože si myslí, že jsou mocní, a protože si myslí, že jim to projde. Tyto ženy byly na jedno použití: na sex, pak odhozeny," řekl Cray u soudu podle listu The Sun. "Skutky, které obžalovaní společně provedli, ukazují bezcitnou lhostejnost k ženám," doplnil. 

Soudu také vyjmenoval, že mezi říjnem 2018 a srpnem 2021 došlo k pěti schůzkám Mendyho s celkem devíti mladými ženami. Ty si následně stěžovaly na sexuální útoky. Kromě toho existují čtyři další samostatné stížnosti, jež se týkají sexuálních napadení mimo Mendyho dům. "Zranitelné, vyděšené a izolované. To jsou slova, která uslyšíte od mnoha svědků," připravil Cray soudce na výpovědi zasvěcených osob.

Související obsah

​Sám Mendy čelí obvinění z celkových 10 prohřešků. Je stíhán na svobodě. V lednu tohoto roku byl totiž po 134 dnech ve vazbě propuštěn na kauci. Za svůj klub si naposledy zahrál v anglické lize proti Tottenhamu, a to 15. srpna 2021. Poté, co byl obviněn, mu vedení City až do vyšetření případu pozastavilo činnost.

"Záležitost podléhá právnímu procesu, a klub se proto nemůže vyjádřit, dokud tento proces nebude dokončen," uvedli zástupci Citizens. 

Manchester City padl ve finále Community Shield s Liverpoolem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události