Tenis

Krejčíková v Cincinnati končí v prvním kole, Kvitová zvládla drama

Česká tenistka Barbora Krejčíková navázala na neúspěšný turnaj v Torontu a v Cincinnati rovněž padla už v prvním kole. Tentokrát nestačila na 20. hráčku světa Veroniku Kuděrmetovovou. Té podlehla ve dvou setech, a to 3:6 a 3:6. Dařilo se naopak Petře Kvitové a Tereze Martincové.

Kuděrmetovová začala vystrkovat drápky už v prvním gemu, ve kterém si vypracovala vedení 40–15. Krejčíková pak ale zabrala a při vlastním podání získala první hru. Soupeřka jí následně nedala šanci a bez jediného zaváhání srovnala na 1:1. 

Češka poté znovu čelila dvěma brejkbolům a Ruska jeden z nich dokázala proměnit. Pomohla jí k tomu i smůla 26leté rodačky z Brna, jež trefila svůj forhend v důležité výměně rámem rakety. 

Dvacátá tenistka světa si poté udržela vlastní podání a následně Krejčíkovou opět brejkla. Když pak čistou hrou zvýšila na 5:1 ve svůj prospěch, bylo takřka jasné, že úvodní set bude patřit právě Rusce. Česká vítězka loňského French Open sice posbírala síly a uhrála další dvě hry, Kuděrmetovová však neponechala nic náhodě a při servisu Krejčíkové uzavřela první set vítězstvím 6:3. 

​Druhá sada měla zpočátku podobný průběh jako ta první. Na servis se sice na úvod postavila Kuděrmetovová a vyhrála ho, Krejčíková ale díky svému vyhranému podání dokázala srovnat. Soupeřka pak přidala další gem a ve čtvrté hře Češce znovu uštědřila brejk, který okamžitě potvrdila. Krejčíková se už nevzpamatovala a přišla o další servis. Ruska tak mohla podávat na vítězství v celém zápase. Začala ale zvolna a brzy prohrávala 0–30. 

Související obsah

Česká hráčka, která momentálně figuruje v žebříčku WTA na 19. místě, protivnici nakonec zaskočila parádním returnem křížem. A nadechla se tak k obratu. Brejk navíc potvrdila gemem při svém servisu. 

Druhý dech však nenabrala na příliš dlouho. Ruska při vlastním podání nezaváhala a ukončila duel čistou hrou. Krejčíková tak padla 3:6, 3:6 a v Cincinnati končí už v prvním kole.

Dva dramatické duely se šťastným koncem pak sehrály další dvě české tenistky. Petra Kvitová dokázala po téměř třech hodinách udolat Švýcarku Teichmannovou. Třísetový zápas pak sehrála také Tereza Martincová, která nakonec dokázala porazit Španělku Párrizasovou-Díazovou.

Výsledky 1. kola turnaje v Cincinnati: 

B. Krejčíková – V. Kuděrmetovová 0:2 (3:6, 3:6)

J. Teichmannová – P. Kvitová 1:2 (7:6, 6:7, 3:6)

T. Martincová – N. Párrizasová-Díazová 2:1 (6:7, 6:4, 6:3)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události