MMA

Nenechte si ujít KSW 73. Mezi evropskou MMA elitu míří další Čech

Nenechte si ujít KSW 73. Mezi evropskou MMA elitu míří další Čech
KSW 73: Wrzosek vs. Sarara Zdroj: Nova Sport

Lucii Pudilovou čeká o víkendu návrat do UFC, Martina Jindrová bude v Londýně na turnaji PFL bojovat s neporaženou Kaylou Harrisonovou. Do akce jde i další zástupce českého MMA, talentovaný prospekt Dominik Humburger bude debutovat v polské KSW. Podívejte se, co na vás čeká na gala KSW 73, a jak turnaj sledovat.

Jak sledovat?

Galavečer KSW 73 ve Varšavě můžete v sobotu tradičně sledovat s českým komentářem Kamila Guzka a Pepy Čepely na Voyo. Přímý přenos začíná v 19:00.

Hlavní tahák

Gala o devíti zápasech zakončí dva kickboxerští velikáni Arkadiusz Wrzosek a Tomasz Sarara. Pro amatérského mistra světa v K1, evropského šampiona v thajském boxu a bývalého zápasníka slavné Glory, Wrzoseka, to bude pod pravidly MMA premiéra.

Sarara, světový mistr World Kickboxing Network a několikanásobný šampion Polska, má v tomto ohledu výhodu. MMA debut absolvoval v červenci 2021, kdy díky srdci válečníka porazil Filipa Bradariče. Wrzoseka, přezdívaného Arek, ale bude zase hnát domácí publikum rodné Varšavy. Ať už si v kleci prosadí svou kdokoli, jedno je jasné, diváci se mohou těšit na kvalitní střetnutí dvou zkušených postojářů.

Související obsah

​Český debut

Po Patriku Kinclovi, Miroslavu Brožovi, Luboši Lesákovi, Davidu Martiníkovi, Magdaléně Šormové a Michalu Martínkovi mezi evropskou elitu míří další Čech. Zatím neporažený Dominik Humburger jen krátce před KSW 73 přijal zápas s Borysem Borkowským jako náhradník za zraněného Raimondase Krilavičiuse.

Voják z povolání a bývalý mistr České republiky v boxu získal po úspěšné amatérské sérii tři vítězství i na poli profesionální MMA a všechny před limitem. Naposledy zápasil v březnu na Slovensku na gala RFA: Warm Up, kde ukončil Abilaje Ibrajeva. V srpnu se měl představit na turnaji GMC, ale jeho soupeř se zranil. Naštěstí dostal nabídku, která se neodmítá.

Podívejte se na poslední zápas Dominika Humburgera v organizaci RFA:

"Všechno zlé je k něčemu dobrému a tohle je dobré. Právě přišla moje životní šance," napsal Hamburger na sociální sítě po rychlém zvratu událostí k oznámení vstupu do KSW.

https://www.instagram.com/p/ChH82oSt6s6/?hl=pl

Zápasová karta

Zápasová karta v předzápasovém týdnu vedle příchodu Humburgera dostála několik dalších změn. Lom-Ali Eskiev kvůli nemoci musel odstoupit z duelu s bývalým titulovým vyzyvatelem Danielem Rutkowským a jeho místo nahradil Brazilec Vieira. Stejně tak se nepředstaví Adam Soldaev a soupeř se změnil také Ionovi Surduovi, který se nově utká s Krystianem Bielským. Fanoušci se na oplátku mohou těšit na zkušeného zemaře s drtivým úderem Damiana Piwowarczyka, který bude chtít po první porážce v kariéře znovu ochutnat vítězství. V cestě mu ale stojí neporažený Bohdan Gnidkov. 

těžká váha - Arkadiusz Wrzosek (0-0) vs. Tomasz Sarara (1-0)

pérová váha - Daniel Rutkowski (13-3) vs. Reginaldo Vieira (15-6) 

střední váha - Radosław Paczuski (4-0) vs. Jason Radcliffe (17-9)

polotěžká váha - Damian Piwowarczyk (5-1) vs. Bohdan Gnidko (7-0)

domluvená váha - Krystian Bielski (8-4) vs. Ion Surdu (11-3)

muší váha - Karolina Owczarzová (4-2) vs. Natalia Baczyńska (6-2) 

domluvená váha do 83 kg - Borys Borkowski (4-1) vs. Dominik Humburger (3-0)

pérová váha - Patryk Likus (3-0) vs. Pascal Hintzen (7-1)

bantamová váha - Miłosz Melchert (2-0) vs. Carl McNally (1-0)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události