MMA

Martínek je blíže titulu. Po úspěšném debutu pronikl do žebříčku KSW

Martínek je blíže titulu. Po úspěšném debutu pronikl do žebříčku KSW
MMA zápasník Michal Martínek Zdroj: KSW

Žebříčkově nejlépe umístěná těžká váha českého MMA Michal "Blackbeard" Martínek po úspěšném debutu pronikl mezi nejlepší těžkotonážníky v KSW.

"Chci být lepší a lepší, vyhrávat zápasy a pak pás šampiona," takové cíle má Michal Martínek po příchodu do evropské MMA organizace číslo jedna. Na galavečeru KSW 71 v takticky skvěle zvládnutém boji jednoznačně porazil Filipa Stawowého na body a po prvním vítězství už figuruje v žebříčku těžké váhy. KSW tři dny po zápase aktualizovalo pořadí a český bijec uzavírá pětici nejlepších, které už čtvrtým rokem vévodí dominantní šampion z Anglie.

KSW žebříček těžké váhy:

Šampion – Phil De Fries

  1. Ricardo Prasel
  2. Darko Stošič
  3. Mariusz Pudzianowski
  4. Michal Kita
  5. Michal Martínek

Titulová šance je tak na dosah pěsti. Postup žebříčkem v KSW může při dobrých výsledcích nabrat raketového tempa. Například Ricardo Prasel se na post vyzyvatele číslo jedna dostal už po dvou výhrách během dvou měsíců. Martínek, který chce letos zápasit minimálně ještě jednou, by se tak v případě dalšího triumfu mohl dostat velmi blízko vysněnému pásu. O titul v KSW zatím jako jediný Čech bojoval pouze Patrik Kincl, který v souboji o pás velterové váhy padl s Robertem Soldičem. 

Související obsah

​Další velkou změnou žebříčku je umístění Daniela Torrese. Bývalý šampion pérové váhy po vítězství nad Borysem Maňkowským pronikl do lehké váhy, a to hned na pozici vyzyvatele číslo jedna. Naopak jeho soupeř klesl o dvě místa na třetí příčku a Sebastian Rajewski po prohře s úřadujícím šampionem se propadl ze druhého na páté místo. Kompletní žebříčky zde.

Podívejte se na sestřih premiérového zápasu Michala Martínka v KSW:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události