Tenis

Zápěstí jí vystavilo stopku. Vondroušová vynechá i US Open

Zápěstí jí vystavilo stopku. Vondroušová vynechá i US Open
Tenistka Markéta Vondroušová Zdroj: Profimedia.cz

Tenistka Markéta Vondroušová se musela vzdát účasti na letošním US Open. Třiadvacetiletá hráčka v květnu absolvovala operaci zápěstí a stále není stoprocentně fit. Start je nejistý i u další Češky Karolíny Muchové, která se kvůli zranění na poslední chvíli odhlásila z turnaje v Cincinnati. Čtvrtý grandslam sezony přitom začne už 29. srpna.

Český tenis přišel před blížícím se US Open o jedno ze želízek v ohni. Kvůli bolavému zápěstí se ze závěrečného grandslamu sezony nuceně odhlásila Markéta Vondroušová. 

Padesátá hráčka světového žebříčku byla na kurtu naposledy k vidění na konci dubna ve Stuttgartu. Ve dvouhře tam vypadla hned v prvním kole, kde nestačila na Jabeurovou. V deblu pak stihla jen o jeden duel víc a po prohře rovněž skončila. V květnu pak absolvovala operaci. Od té doby však nehrála žádný ostrý zápas. A protože ji levá ruka stále trápí, musela udělat těžké rozhodnutí – účast ve Flushing Meadows nakonec odpískala.

Po French Open a Wimbledonu tak přijde stříbrná medailistka z Tokia a finalistka Roland Garros z roku 2019 o třetí grandslam sezony. Jisté není ani to, zda do New Yorku vyrazí Karolína Muchová.

Související obsah

​Rodačka z Olomouce se odhlásila z právě probíhajícího turnaje v Cincinnati kvůli zranění. A zatím se neví, jestli se stihne uzdravit. US Open odstartuje totiž už 29. srpna.

Petra Kvitová po velkém dramatu v Cincinnati postoupila:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události