Další sporty

Krásné gesto na ME. Steeplař upadl a zranil se, protivník zastavil a pomohl mu

Krásné gesto na ME. Steeplař upadl a zranil se, protivník zastavil a pomohl mu
Závodníci v semifinálovém rozběhu na 3000 metrů překážek. Zdroj: Profimedia.cz

Atletické mistrovství Evropy v Mnichově napsalo už řadu zajímavých sportovních příběhů, teď se však urodilo i jedno gesto fair play, které je hodné potlesku. Závodník z Andorry Nahuel Carabana totiž pomohl svému soupeři Axelu Vang Christensenovi, který se u jedné z překážek svalil k zemi. Místo toho, aby Carabana pokračoval v závodě na 3 000 metrů ve steeplu, vrátil se ke zraněnému Dánovi a snažil se ho postavit na nohy. Do cíle dorazil až později.

Dán Axel Vang Christensen byl v semifinále překážkového běhu na 3 000 metrů jedním z vedoucích běžců, na jedné z překážek ale upadl a zůstal ležet na trati. Zatímco ostatní běžci pokračovali k cíli, andorrský reprezentant Nahuel Carabana se zachoval jako hrdina. Místo toho, aby stíhal soupeře, zastavil a snažil se dánskému protivníkovi pomoct. 

Ten si však zřejmě poranil nohu, a tak se nemohl zvednout. Carabana ho proto alespoň odtáhl ze závodní dráhy, kam ho přiběhli ošetřit zdravotníci. Andořan se až poté znovu vydal na trať a dokončil závod s více než minutovou ztrátou na vítěze Osamu Zoghlamiho. 

Za své gesto si ale navzdory poslednímu místu vysloužil ovace vestoje od celého stadionu. Chválili ho i fanoušci na sociálních sítích. Sám Carabana později podle listu The Mirror vysvětlil, proč se rozhodl, jak se rozhodl.

Související obsah

​"Mohl být vážněji zraněn. Možná dnes mohu udělat něco dobrého, pomyslel jsem si. Proto jsem se tak rozhodl," uvedl. "Nebyl to můj den, ale aspoň jsem někomu pomohl," doplnil. 

Parádní gesto fair play bylo k vidění i v uplynulé sezoně NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události