Další sporty

Na atletickém ME to zacinkalo. Koulař Staněk vybojoval bronz

Na atletickém ME to zacinkalo. Koulař Staněk vybojoval bronz
Český koulař Tomáš Staněk. Zdroj: Profimedia.cz

Český koulař Tomáš Staněk se na mistrovství Evropy v Mnichově raduje z bronzové medaile, která je prvním cenným kovem pro českou výpravu. Jednatřicetiletý atlet se tak ve věku jednatřiceti let dočkal prvního pódiového umístění na některém z šampionátů pod širým nebem.

Medaile pod širým nebem mu dosud unikala. A to jak na MS, tak na ME. Teď se koulař Tomáš Staněk dočkal. Halový mistr Evropy z roku 2021 nestačil jen na Filipa Mihaljeviče a Armina Sinančeviče. Bronz si zajistil výkonem ze druhé série, v níž vrhl kouli do vzdálenosti 21 metrů a 26 centimetrů. Na stříbro ztratil 13 centimetrů a na zlato 62 centimetrů. 

Oproti kvalifikaci si tak pohoršil. V ní totiž zaznamenal metu 21,39 m, což by v ostrém závodě stačilo na druhou příčku. I tak se ale jednatřicetiletý atlet může radovat z dalšího kovu do sbírky. 

Související obsah

Historicky nejpočetnější česká výprava díky němu slaví první medaili na šampionátu. Kromě koule a dalších disciplín byl na programu také desetiboj, ve kterém se představil Adam Sebastian Helcelet. Ten je po pěti disciplínách na devátém místě a na elitní pětku ztrácí jen 82 bodů. 

Adam Sebastian Helcelet se loni stal podruhé otcem. Na ME mu tak drží pěsti kromě partnerky Denisy také dvě dcerky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události