Fotbal

Musk si vystřelil z Manchesteru: Kupovat ho nebudu, byl to vtip, říká

Musk si vystřelil z Manchesteru: Kupovat ho nebudu, byl to vtip, říká
Elon Musk Zdroj: Profimedia

Tweet nejbohatšího muže Elona Muska o tom, že koupí Manchester United, vzbudil hodně rozruchu. Nicméně slavný anglický celek, který se topí v krizi, nového majitele mít nebude. Podle dalšího Muskova vyjádření si jen dělal srandu, ale fanoušci využili příležitost k vtipným reakcím.

Ve středu ve dvě hodiny ráno napsal Elon Musk na svůj twitter: "Kupuji Manchester United." Jeho prohlášení ihned vzbudilo velký rozruch a tweet si začal žít vlastním životem. Jenže o pár hodin později je vše jinak. Musk později přiznal, že šlo pouze o žert.

"Ne, jedná se o dlouhodobý vtip na twitteru. Žádný sportovní tým nekupuji," odpověděl nejbohatší člověk světa, jehož majetek se odhaduje na 219 miliard dolarů (5,3 bilionů korun). "I když, kdyby to byl nějaký tým, byl by to Manchester United. Když jsem byl dítě, byl to můj oblíbený tým," dodal.

Někteří příznivci United na původní Muskův tweet reagovali s nadšením, jiní s nadsázkou a ihned mu říkali, co má udělat. "Prosím, pošli Maguirea na Mars," napsal jeden z fanoušků. "Jsem z Marsu a věnujeme Maguirea Mléčné dráze," odpověděl mu další.

https://twitter.com/bu2iu/status/1559694368432431107

Reagoval také útočník Ryan Babel, který odehrál 91 zápasů za konkurenční Liverpool. "Sakra, teď budu muset koupit akcie Manchesteru," napsal. Ozval se ale také fanoušek Barcelony: "Tohle je špatná investice. Když budeme upřímní, Manchester je vtip. Kup Barcelonu, to je pravý tým.

Související obsah

​Fanoušci Manchesteru by jistě uvítali nového vlastníka. Těm současným, rodině Glazerových, aktuálně nemůžou přijít na jméno a špatné výsledky Red Devils dávají za vinu hlavně jim. Nejúspěšnější anglický celek je po dvou kolech na posledním místě Premier League, když nezískal zatím ani bod a má hrozivé skóre 1:6. Navíc letos bude chybět v Lize mistrů.

United také řeší, jak to nadále bude s Cristianem Ronaldem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události