Fotbal

Štědrý Salah. Liverpoolský střelec věnoval miliony na opravu kostela

Štědrý Salah. Liverpoolský střelec věnoval miliony na opravu kostela
Usmívající se Mohamed Salah Zdroj: Profimedia.cz

Mohamed Salah opět ukázal, že má dobré srdce. Hvězda Liverpoolu darovala tři miliony egyptských liber (3,7 milionu korun) na opravu kostela, při jehož vyhoření zemřelo 41 lidí.

V neděli v egyptské Gíze došlo při mši k obrovskému tragickému požáru křesťanského kostela, při kterém zemřelo 41 lidí. To samozřejmě zamávalo i s nejslavnějším egyptským fotbalistou Mohamedem Salahem. Ten věnoval na opravu tři miliony egyptských liber (3,7 milionu korun).

Není to poprvé, co byl Salah takto štědrý. Odhaduje se, že letos rozdal přibližně 2,5 milionu britských liber (72,4 milionu korun). Jeden z jeho nejvýznamnějších darů je z roku 2019, kdy věnoval 2,4 milionu liber (69,5 milionu korun) Národnímu onkologickému institutu, jenž byl poškozen po bombovém útoku.

Související obsah

​Salah také pomohl postavit nemocnici, školu, centrum pro mládež a jednotku záchranné služby v Nagrigu, což je jeho rodná vesnice. Věnoval také pět akrů půdy pro čističku odpadních vod, díky níž mají obyvatelé bezpečný zdroj čisté vody.

Starosta Nagrigu Maher Shetia už v roce 2017 děkoval Salahově štědrosti. "Salah zvýraznil svou malou vesnici na mezinárodní mapě. Vybudoval také charitu a postaví školu, která bude stát miliony. Kromě toho daroval nemocnici v Basiounu kompletní ventilační místnost, inkubátory a ambulantní jednotku," řekl tehdy.

Po konci loňské sezony se spekulovalo, zda Salah bude v Liverpoolu pokračovat. U The Reds nakonec podepsal novou smlouvu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události