Fotbal

Srdce na pravém místě. Brankář PSG ubytoval uprchlíky. Zajistil jídlo i oblečení

Srdce na pravém místě. Brankář PSG ubytoval uprchlíky. Zajistil jídlo i oblečení
Fotbalový brankář Keylor Navas. | Zdroj: isifa.com

Fotbalový brankář Keylor Navas tentokrát nezaujal žádným z vynikajících zákroků mezi třemi tyčemi, ale něčím zcela jiným. Rodák z Kostariky, který momentálně působí ve francouzském PSG, ukázal, že má dobré srdce a ubytoval ve svém domě třicet ukrajinských uprchlíků. Těm zařídil nejen nocleh, ale také jídlo a oblečení.

Z Ukrajiny, kde už zhruba měsíc probíhá válka proti Rusku, utíkají dennodenně tisíce lidí. Uprchlíci nacházejí dočasný azyl v okolních i vzdálenějších zemích a čekají, co bude. Mezi ty, kteří se snaží pomáhat, se zařadil i hvězdný Kostaričan Keylor Navas, který chytá za pařížské PSG. 

Ve svém domě v Paříži totiž ubytoval hned třicítku ukrajinských uprchlíků. Těm zajistil nejen postele na přespání, ale také jídlo a nové oblečení. Stal se tak vedle bývalého útočníka Andreje Ševčenka dalším hráčem z fotbalových řad, kdo předvedl velmi hezké gesto. 

Související obsah

​Zatímco několik Ukrajinců tak má alespoň malý důvod k radosti, kostarický reprezentant oproti tomu moc štěstí nemá. Jeho PSG se v poslední době nedaří a nespokojenost dávají hodně najevo i věrní fanoušci. V posledním ligovém duelu proti Monaku se navíc Navas zranil. V dresu kostarické reprezentace, která hrála o pět dní později proti Kanadě, už ale nastoupil a pomohl k vítězství 1:0.

Pro ukrajinské uprchlíky se spousta lidí snaží dělat, co se dá. Hodně se přidávají i profesionální sportovci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události