MMA

Působí u armády, nyní si splní sen. Každý je k poražení, říká Čech před KSW

Působí u armády, nyní si splní sen. Každý je k poražení, říká Čech před KSW
Dominik Humburger Zdroj: Instagram dominikhumburger

České MMA bude mít dalšího zápasníka, který se postaví do klece v přední evropské organizaci KSW. Dominik Humburger vzal na poslední chvíli utkání a splní si sen. Před zápasem s domácím borcem si věří a vzkazuje, že se dá porazit úplně kdokoliv.

Naposledy se z Čechů v KSW představil Michal Martínek, který si připsal jednoznačné vítězství na body proti polskému zápasníkovi Stawowému. Nyní dostal hozenou rukavici Dominik Humburger, který má profesionální rekord 3-0-0. Naposledy se v březnu představil v RFA, kde v prvním kole ukončil Abilaje Ibrajeva.

Humburgerovi se blížil zápas, ale ten byl na poslední chvíli zrušen. Něco podobného se stalo také Borysi Borkowskému, a tak polská organizace oba zápasníky postavila proti sobě. "KSW je jeden z mých největších snů, kam jsem se v kariéře zápasníka MMA chtěl dostat," řekl Humburger pro web TN.cz

Podívejte se na poslední zápas Dominika Humburgera v RFA:

​"Zápas jsem vzal sice na poslední chvíli, ale byl jsem v plné přípravě kvůli předešlému, nakonec zrušenému zápasu. Když přišla nabídka od KSW, tak jsem vůbec neváhal," pokračoval Humburger, který zatím v profesionální kariéře nikdy nepadl.

Borkowski má rekord ve smíšených bojových uměních čtyři výhry a jednu prohru. "Od soupeře čekám těžký zápas, je to kvalitní a komplexní bojovník, ale mám za sebou skvělý tým, který mi pomůže a nasměruje mě. Každý je porazitelný," věří si český bijec, který slouží i v armádě.

Související obsah

Další Čech v KSW slouží u chemického vojska v Liberci u 31. pluku a 312. praporu. Hodností je četař. "Není jednoduché to skloubit. Mám povinnosti v armádě i na tréninku, ale vždy by mohlo být hůře," dodal Humburger, který jde do akce již tento víkend.

Víkendové KSW 73 můžete sledovat na Voyo, do akce jdou mimo Humburgera například také dva kickboxerští velikáni Arkadiusz Wrzosek a Tomasz Sarara. Pro amatérského mistra světa v K1, evropského šampiona v thajském boxu a bývalého zápasníka slavné Glory, Wrzoseka, to bude pod pravidly MMA premiéra.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události