MMA

Nejlepší muž mimo UFC mění působiště. Svým rozhodnutím všechny překvapil

Nejlepší muž mimo UFC mění působiště. Svým rozhodnutím všechny překvapil
Dvojnásobný šampion Roberto Soldič Zdroj: Se souhlasem KSW

Chorvatský zápasník Roberto Soldič mění působiště a jde o velmi zajímavou destinaci. 27letý MMA fighter, který v KSW drží tituly ve dvou váhových kategoriích, bude nově působit v asijské organizaci ONE FC.

Mnoho fanoušků čekalo, že si šampion polské MMA organizace zvolí jako další krok v kariéře prestižní UFC. Nakonec je ale všechno jinak. "Vybral jsem si ONE FC, protože je to největší propagace bojových umění na světě," řekl Roberto Soldič v podcastu MMA Hour.

"Dávají mi příležitost získat všechny opasky: mistra světa v kickboxu, mistra světa v muay thai, mistra světa v MMA a také mistra světa v boxu. Tohle je pro mě něco nového. Chci vytvořit něco pro svůj lid a také pro svůj vlastní odkaz," dodal chorvatský zápasník. 

Související obsah

Soldič měl původně na stole nabídku od UFC. Měl dostat 100 tisíc dolarů za zápas a měl mít možnost titulového souboje už po třech zápasech. Následně se do jednání zapojila také organizace KSW, která toužila svoji hvězdu udržet. A nabízela dokonce 300 tisíc dolarů za zápas. 

Nicméně šampiona polské organizace ve velterové a střední váze nakonec uhranula asijská MMA instituce ONE FC. "B
yl jsem na mnoha akcích UFC, ale ONE FC je něco speciálního, něco jiného. Opravdová bojová umění. Proto chci zkusit tuto organizaci. A pokusím se získat všechny pásy," uzavřel Roberto Soldič. 

Roberto Soldič dokázal v KSW vládnout ve dvou váhových divizích:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události