Hokej

Finské legendy se dočkají velké pocty. Jejich čísla budou vyřazena

Finské legendy se dočkají velké pocty. Jejich čísla budou vyřazena
Teemu Selänne v dresu Winnipegu Zdroj: Profimedia.cz

Vedení Winnipegu Jets se rozhodlo vyřadit další dvě čísla, která budou zdobit strop arény v Canada Life Centre. Vedení kanadského celku už nikdy nepoužije čísla 13 a 27, která v historii klubu patřila finským legendám. Do síně slávy putuje Teemu Selänne a Teppo Numminen.

Ikonicky tato veselka proběhne před duelem s Anaheimem, kde již Selännemu visí dres a kde vyhrál svůj jediný Stanley Cup v kariéře. V jeden den tak půjde pod strop arény číslo 13 finského útočníka a číslo 27, které nosil kdysi Teppo Numminen. 

Selänne byl draftován do Winnipegu v roce 1988 a v Kanadě strávil celkem tři a půl sezony, speciální byla především ta nováčkovská, ve které finský šikula nasbíral 132 kanadských bodů v 84 zápasech. V NHL nakonec odehrál 1 451 utkání a nasbíral 1 457 bodů. V roce 2007 vybojoval Stanley Cup. 

Související obsah

Teppo Numminen byl draftován o dva roky dříve a ve Winnipegu strávil celkem sedm a půl sezon, ve kterých patřil mezi nejlepší a nejproduktivnější obránce. Celkem nasbíral 265 bodů, svou další kariéru pak spojil s Arizonou a Buffalem, kde kariéru v roce 2009 ukončil. 

Dres pod stropem arény ve Winnipegu již mají Bobby Hull, Ulf Nilsson, Anders Hedberg, Dale Hawerchuk, Ab McDonald, Lars-Erik Sjoberg, Randy Carlyle a Thomas Steen. K veselce a vyřazení dresů dojde 17. listopadu před duelem s Anaheimem Ducks.

V minulém roce byl vyřazen dres brankáře Rinneho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události