Další sporty

LeBron bude pokračovat v Lakers. Stane se nejbohatším hráčem historie NBA

Spojení LeBron James a Los Angeles Lakers bude pokračovat. Sedmatřicetiletý basketbalista se dohodl na dvouletém prodloužení smlouvy, které mu vynese 97,1 milionu dolarů (2,3 miliardy korun). Smlouva zahrnuje také opci na další ročník. James se tak stane nejbohatším hráčem historie NBA.

Hvězda Lakers LeBron James se dohodl na dvouletém prodloužení smlouvy, což ESPN potvrdil generální ředitel zastupující agentury Klutch Sports Rich Paul. Z Jamese se tak stane hráč, který v historii NBA vydělal nejvíce peněz v historii. Částka? 532 milionů dolarů (12,8 miliardy korun). Tím tak překoná hvězdu Brooklynu Nets Kevina Duranta.

Díky nové smlouvě se tak čtyřnásobný šampion NBA a MVP vyhnul trhu s volnými hráči, kam by zamířil po následující sezoně. Navíc je jasné, že James během příští sezony nemůže být vyměněn, jelikož jeho navýšení smlouvy přesahuje 5 %.

Související obsah

​Hvězdné křídlo má navíc další motivaci, proč v kariéře pokračovat. Jamesův nejstarší syn Bronny nastupuje do posledního ročníku střední školy a v roce 2024 bude moct být draftován do NBA. Osmnáctinásobný účastník All-Star navíc opakovaně prohlásil, že by se svým synem rád spolupracoval, než ukončí kariéru.

James je u Lakers od roku 2018 a před dvěma lety s nimi ovládl celou NBA. Dva tituly má s Miami a jednou si pro mistrovský prsten dokráčel s Clevelandem. V minulé sezoně ale s Lakers vůbec nepostoupil do play-off.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události