Další sporty

Krejčí se chce předvést před českými fanoušky. Doma jsem dlouho nehrál, říká

Jediný český basketbalista v NBA Vít Krejčí navštívil televizi Nova. Rodák ze Strakonic se připravuje s národním týmem na mistrovství Evropy, které se v září uskuteční v Česku.

"Doma jsem už hrozně dlouho nehrál, takže je super se předvést před domácími fanoušky, rodinou a kamarády," prohlásil Vít Krejčí. 

22letý basketbalista se po mistrovství Evropy přesune za moře, kde se bude zároveň připravovat na nový ročník NBA v dresu Oklahomy. "Já věřím, že když do toho dám všechno a bude se mi dařit, tak si dokážu najít nějakou tu roli v týmu," doufá český basketbalista.

Vít Krejčí neměl po náročné sezoně moc času na odpočinek: "Moc času opravdu nebylo. Hned po konci sezony jsem šel na operaci kolene a musel jsem začít rehabilitovat. Akorát po Summer League jsem si dal deset dní volno, tak jsem s přítelkyní zajel do Chorvatska na dovolenou."

Související obsah

​V zámoří bude Krejčí jediným Čechem v NBA. Do Evropy se totiž vrátil Tomáš Satoranský, který bude nově působit v Barceloně. 30letý rozehrávač o víkendu slavnostně otevíral nové basketbalové hřiště v Praze, kde vyrůstal.

"Doufám, že to přitáhne co nejvíce lidí nejenom k basketu, ale i ke sportu obecně. A také, že to probudí vášeň k basketu, jako to probudilo ve mně," chválil Satoranský nové hřiště během akce. 

Satoranský bude v Barceloně hrát i s dalším českým reprezentantem Janem Veselým. "Určitě je budu sledovat. Evropský basket, obzvlášť Euroliga, nabízí krásný basketbal, takže je budu rozhodně pozorovat. A těším se, co tam předvedou," dodává Krejčí. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události