Další sporty

Global Champions se po pauze vrací. V Londýně pojedou i Prague Lions

Global Champions se po pauze vrací. V Londýně pojedou i Prague Lions
Parkurové závody Zdroj: GCL

V britském Londýně se bude konat pokračování letošního ročníku parkurového Global Champions, které se vrací po šestitýdenní pauze. Jedná se o jedenáctou zastávku v roce. Po mistrovství světa v dánském Herningu se na Ostrovech představí světová jednička Henrik Von Eckermann i Češka Anna Kellnerová.

Letošní sezona Global Champions, která vyvrcholí v Praze na tradičním Prague Playoffs, se dostává do své poslední třetiny. Jezdci za sebou mají již deset závodů z celkem patnácti. O víkendu se pojede v Londýně, kde nebude chybět světová jednička a olympijský vítěz Henrik Von Eckermann.

Pojede se na půdě známé nemocnice Royal Chelsea Hospital, kde pojedou také domácí jezdci, kteří na nedávném mistrovství světa vybojovali bronzové medaile. Jde o Bena Mahera, Scotta Brahse, Johna Whitakera, Harryho Charlese a Josepha Stockdalea. 

"Jsem tak nadšený, že budu tento týden skákat na jedné z nejprestižnějších akcí roku. Byl to úžasný týden při mistrovství světa, ale celý tým se nyní těší přímo do Londýna na Global Champions, kde se bude skákat před domácím publikem na tak ikonickém místě," řekl Joseph Stockdale.

Související obsah

Chybět nebudou ani Prague Lions s Annou Kellnerovou, Pieterem Devosem či Nielsem Bruynseelsem. Lvi jsou aktuálně na třetím místě, ale mají stejný počet bodů jako Madrid in Motion. Udržet se mezi nejlepší čtveřicí je klíčové, neboť právě tento počet družstev bude mít po základní části seriálu zajištěn přímý postup do Super Cupu GCL v Praze.

Soutěžní program v Londýně probíhá od pátku 19. do neděle 21. srpna. První část Global Champions League je naplánovaná na pátek od 16:45 místního času, což je o hodinu později středoevropského letního času. Týmové klání vyvrcholí v sobotu od 13:45 hodin, v 15:00 hodin SELČ začíná přímý přenos na stanici Nova Sport 2. V 17:50 pak začne Longines Global Champions Tour Grand Prix Londýna.

Anna Kellnerová byla nedávno hostem Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události