Fotbal

Rozhodnuto! Cedidla dostal za zákrok na Ewertona tvrdý trest

Rozhodnuto! Cedidla dostal za zákrok na Ewertona tvrdý trest
Martin Cedila v souboji s Ewertonem Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) se rozhodla potrestat zlínského obránce Martina Cedidlu za ošklivý zákrok na brazilského fotbalistu Ewertona ze Slavie. Mládežnický reprezentant si nezahraje v pěti ligových duelech, do akce se tak vrátí až za necelý měsíc.

Martin Cedidla se provinil za stavu 1:2 v neprospěch svého týmu. Zezadu zajel do Ewertona, kterému se zkroutila noha a brazilský šikula šel k zemi, Slavii nakonec bude chybět minimálně měsíc. Ligová fotbalová asociace s ním minulý týden zahájila disciplinární řízení, nyní byl dvacetiletý obránce potrestán na pět zápasů.

Zlínský obránce v utkání dostal jen žlutou kartu, což Komise rozhodčích FAČR vyhodnotila jako chybu. Tvrdý trest dostal videorozhodčí Vít Ondráš, který kolegovi Černému nedoporučil prohlédnout si záznam celé situace, a nebude nominován do konce podzimní části. Hlavní rozhodčí Černý byl potrestán do konce září.

​Mládežnický reprezentant Cedidla tak vynechá zápasy proti Jablonci, Teplicím, Pardubicím, na Spartě a proti Zbrojovce Brno. Do hry se může vrátit až na začátku druhé poloviny září, kdy Ševci hrají na neutrální půdě s Hradcem Králové.

"Disciplinární komise bohužel zaznamenala zkraje soutěžního ročníku zvýšený počet závažných zákroků vedoucích často k ohrožení zdraví hráčů nebo dokonce k jejich zranění. Takovéto bezohledné zákroky není možné tolerovat ani v případě, kdy se nejedná o zjevný úmysl. I hráči si musejí uvědomit, že mají kontrolu nad svým pohybem a musí udělat maximum proto, aby se vyhnuli nebezpečným střetům, které mohou ohrozit zdraví protihráčů. Tresty zastavení závodní činnosti na úrovni minimálně poloviny možné sazby jsou dle Disciplinární komise v takových případech zcela přiměřené," řekl předseda disciplinární komise Richard Baček.

Za brutální faul dostal nedávno trest na 5 zápasů i útočník Sparty Kuchta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události