Hokej

Kadri se konečně rozhodl, vrací se za velké peníze do Kanady

Kadri se konečně rozhodl, vrací se za velké peníze do Kanady
Nazem Kadri v dresu Colorada Zdroj: Profimedia.cz

Jedna z největších volných ryb na letošním trhu s volnými hráči se konečně domluvila na smlouvě. Čerstvý vítěz Stanley Cupu s Coloradem míří do Calgary, které prošlo velkou proměnou po odchodech Matthewa Tkachuka a Johnnyho Gaudreaua. Kadri podepsal smlouvu na sedm let.

Jednatřicetiletý útočník nasbíral v minulém ročníku 87 bodů v základní části, dalších 15 přidal v play-off a byl velkou postavou týmu z Denveru v boji o Stanley Cup. Po sezoně ale kanadskému borcovi končila smlouva a ten chtěl pochopitelně pořádnou výplatu. Tu mu ale Avs nemohli nabídnout. 

Po více než měsíci, co je trh s volnými hráči otevřen, se Kadri konečně domluvil. Jeho novým působištěm bude Calgary, které během léta přišlo o dva nejproduktivnější útočníky, ale mimo Kadriho přivedli i hvězdného Jonathana Huberdeaua. Rodák z Londonu bude brát ročně 7 milionů dolarů (170 milionů korun), a to po dobu sedmi let.

Související obsah

Pro Kadriho půjde o druhé kanadské angažmá v NHL, devět let totiž strávil v organizaci Toronta Maple Leafs, v Coloradu působil celkem tři roky a stal se tam jedním z nejlepších útočníků vůbec. Jeho předností je tvrdá hra, která jde až někdy za hranu. Letos ale přidal i nadstandardní produktivitu. 

Flames se navíc zbavili útočníka Seana Monahana, a to z důvodu uvolnění platového stropu právě na podpis Nazema Kadriho. Sedmadvacetiletý centr v minulém ročníku naskočil do 65 zápasů, ve kterých dal jen osm branek. Nově bude hrát za Montreal. 

Kadri dal letos ve finále kuriózní branku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události