Hokej

Zlatá hokejka je těžší než Stanley Cup, řekl Palát. Vítězství ho překvapilo

Hokejový útočník Ondřej Palát se stal na galavečeru českého hokeje novým držitelem Zlaté hokejky, což ho při samotném vyhlášení hodně překvapilo. Ze zisku významné trofeje ale měl velkou radost. "V top desítce byli super hráči, takže jsem byl překvapený. Ale jsem hrozně rád," řekl dvojnásobný vítěz Stanley Cup. Ten zároveň přiznal, že cena pro vítěze je těžší než pohár pro vítězný tým NHL.

Bylo to pro něj velké překvapení. Ale hodně příjemné. Útočník Ondřej Palát ve čtvrtek večer vystoupal ve Foru Karlín na pódium a při galavečeru českého hokeje přebral Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu uplynulé sezony. 

"Moc jsem to nečekal. V top desítce byli super hráči, takže jsem byl překvapený, ale jsem hrozně rád. Je to pro mě čest. Nikdy se mi o tom ani nezdálo, protože to má skvělou tradici a vyhráli to přede mnou skvělí hráči," uvedl potěšený forvard.

Vyjádřil se i k tomu, že po několika letech sesadil Davida Pastrňáka, a to nejtěsnějším rozdílem v historii. Vyhrál totiž o pouhé čtyři body. 

"Vyhrát nad Pastou je samozřejmě super, ale všichni víme, jaký je to hokejista. Jenom jak zvedl český nároďák, když přijel pomoct na MS, i to, co předvádí v Bostonu. Za mě je Pasta top, ale jsem rád, že jsem Zlatou hokejku získal," pověděl Palát. 

Kromě triumfu ho překvapilo i to, jak je trofej těžká. "Překvapilo mě, že je to trošku menší, ale těžší než Stanley Cup. Stanley Cup má tak šestnáct kilo a tohle tak devatenáct dvacet," nechal se slyšet. 

A dokonce přiznal, že byl hodně nervózní. I kvůli tomu nakonec neřekl, co měl připravené. "Celý večer jsem byl nervózní, že mám jít na pódium. Něco jsem v hlavě měl, ale co jsem chtěl říct, jsem neřekl," usmíval se. 

Související obsah

​Poklonu mu vysekl i druhý Pastrňák. "Za mě to mělo být úplně jednoznačné. Čtyři body. To je docela hezké. V mých očích měl Ondra vyhrát už loni a letos konečně zaslouženě vyhrál. Velká gratulace. Obrovská poklona," chválil útočník Bostonu.

Oba hráče teď čeká příprava na novou sezonu. Palát se v ní představí v novém klubu. Tampu totiž po letech vyměnil za New Jersey Devils. "Čeká mě příprava na novou sezonu, ať jsem v co nejlepší formě a zapadnu do New Jersey. Po deseti letech v Tampě to bude něco jiného. Ale s manželkou jsem se tam byli podívat a všechno vypadá super, takže myslím, že tam budeme spokojení," uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události