Další sporty

Kvalitní závody, vyprodaná aréna. Moc jsem si to užil, hlásí úspěšný lezec Ondra

Kvalitní závody, vyprodaná aréna. Moc jsem si to užil, hlásí úspěšný lezec Ondra
Lezec Adam Ondra Zdroj: Profimedia

Sportovní lezec Adam Ondra zkompletoval na mistrovství Evropy sbírku medailí, když po zisku zlata a bronzu vybojoval stříbro v kombinaci. Úspěšný český sportovec si své vystoupení na šampionátu pochvaloval, i když přiznal, že mu nechybělo hodně k dalšímu kovu pro vítěze. "Bylo to blízko, takže to je mírné zklamání. Ale závody byly velmi kvalitní, moc jsem si to užil," uvedl účastník olympijských her v Tokiu.

Na závěr evropského šampionátu absolvoval Adam Ondra kombinaci a i v ní uspěl. Získal totiž stříbrnou medaili. Po závodě ale přiznal, že nechybělo mnoho a mohl brát další zlato. 

"Mistrovství Evropy je za mnou, zakončeno stříbrnou medailí, což je určitě třeba považovat za úspěch. Ale po průběhu finále a kvůli tomu, jak blízko to bylo, samozřejmě panuje mírné zklamání. Chyba trošku byla v tzv. čtení cesty a v tom, že jsem nechal nohy dole déle, místo abych tu jednu nohu zvednul nahoru. Bohužel i o tom je lezení. Někdy je to určitá lezecká intuice, někdy je to trošku štěstíčko, ale jinak si myslím, že mohu být se svým výkonem spokojený," uvedl lezec po zisku stříbra. 

Výsledek mu nezhatilo ani počasí. Závodníky totiž překvapil déšť, který mohl nadělat hodně neplechy. "Trošku to organizátorům zkomplikovalo počasí, protože v posledních deseti dvaceti minutách začalo pršet. Takže jsem měl možná mírně zhoršené podmínky, ale cesta na obtížnost byla v takovém stylu, že si myslím, že to nakonec můj výsledek ani moc neovlivnilo. Kromě úplného začátku se totiž nelezlo po nějakých oblých chytech, kde ta vlhkost hraje velkou roli, ale po pozitivních lištách, kde se dá poměrně dobře držet, i když je vlhkost vysoká," řekl Ondra. 

Související obsah

​Zhodnotil i celou akci, na níž se radoval hned ze tří cenných kovů. "Jsem spokojený nejenom s částí na obtížnost, ale i s bouldery, které se mi podařily vyhrát, možná trošku se štěstím. Ale jinak jsem určitě velmi, řekněme i pyšný, že se mi podařilo v boulderu číslo 1, 3 a 4, které byly spíš v tom moderním dynamickém pojetí, vylézt na poměrně malé množství pokusů a nechybovat. To se projevilo jednak ve výsledcích, ale i tím, že jsem i ušetřil nějaké síly do další disciplíny," popsal své pocity. 

Celkově byl po všech stránkách spokojený. "Závody byly velmi kvalitní, opět vyprodaná aréna, moc jsem si to užil," uzavřel.

Takhle se Adam Ondra těšil na mistrovství Evropy, kde nakonec získal tři medaile:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události