Fotbal

Petržela? Ve 39 letech perfektní výkon. Ve Švédsku to bude těžké, řekl Svědík

Fotbalisté Slovácka udělali ve čtvrtek důležitý krok k postupu do základní skupiny Evropské konferenční ligy, když v domácím zápase jasně přehráli švédský AIK Stockholm 3:0. Po utkání byl pochopitelně spokojený i trenér Martin Svědík, který si pochvaloval přístup svých hráčů k utkání a litoval, že se nepodařilo vstřelit ještě víc branek. Před odvetou ale odmítá cokoliv podcenit.

Hráči Slovácka předvedli ve čtvrtek suverénní výkon. Svého švédského soupeře jasně přestříleli 17:5 a kromě vstřelených tří gólů si vypracovali další vyložené šance. "Myslím, že to, co jsme si předsevzali, jsme plnili, ale nevyvarovali jsme se chyb v útočné fázi, kde jsme poztráceli pár balonů. Po celou dobu naše hra měla parametry hlavně v útočné fázi, dobře jsme hráli přes křídelní prostory, z čehož pramenila první branka. Dan Holzer krásně zatáhl míč, dal ho pod sebe a Milan Petržela to dohrál," hodnotil po utkání trenér Martin Svědík. 

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce přidal český tým další dva góly, které jej výrazně přiblížily k postupu. "Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Soupeř hrozil hlavně z nakopnutých a odražených balonů nebo ze standardních situací. My jsme se dostávali do dobrých pozic a jsem rád, že jsme to korunovali dvěma góly. Ale myslím si, že tam byly šance, abychom to skóre ještě navýšili," litoval 48letý trenér, že se jeho týmu nepodařilo vstřelit více gólů.

Související obsah

​I přes jasnou výhru chce ale Svědík přistoupit k odvetě obezřetně. "Je to jenom poločas, ve Švédsku nás čeká bouřlivé prostředí. Bude to těžký zápas. Musíme si dát pozor, abychom pečlivě vycházeli z defenzivy a nenechali si dát brzy gól, protože každý obdržený gól přináší problémy. Další tvrdá práce je před námi," uvědomuje si kouč Slovácka. 

Do utkání přitom nevstoupilo Slovácko v ideálním rozpoložení. V lize vyhrálo ze tří zápasů pouze jednou, ve čtvrtek to ale byla podle Svědíka jiná káva. "Znovu se potvrdilo, že v ligových zápasech, ať už to bylo v Brně nebo Budějovicích, jsme nebyli dostatečně důslední a koncentrovaní na náš optimální výkon. Dneska bylo vidět, že tým šlapal a hráči podali nadstandardní výkon. Tudy vede cesta," řekl Svědík na tiskové konferenci. 

Pochvaloval si také výkon střídajícího Vlasiho Sinjavského, který po šesti minutách na hřišti zvýšil na 2:0. Prosadil se tak ve druhém utkání v řadě. "Je to gólový hráč. Asi by dostal příležitost od začátku, ale má trochu problémy s obrannou fází a organizací. Je to hráč, na kterém se dá pracovat. I když střídá, je to pozitivní hráč. Někteří se na lavičce tváří trochu hůř, ale on to bere tak, jak si to trenér představuje.

Související obsah

​Nadšený byl zkušený kouč také z výkonu Milana Petržely, který vstřelil první branku v utkání. "Milan byl úžasný. Ve 39 letech zahrát takový pohárový zápas se jen tak nevidí. Jeho výkon byl perfektní i směrem do defenzivy. Nebojí se vytvořit přečíslení. Určitě mu pomohl gól, který vstřelil. Škoda, že mu to tam nespadlo ještě jednou," řekl Svědík.

Jediné, co lodivoda Slovácka mrzelo, že si na utkání našlo cestu pouze něco málo přes 6 tisíc diváků, i když by se na tribuny vešlo ještě o třetinu více. "Já vím, že jsme menší město, ale přeji si, aby na takové zápasy bylo vyprodáno. Musím pochválit ty lidi, kteří přišli a fandili, ale očekával bych, že budou ve větším počtu," uzavřel trenér.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události