Fotbal

Přestup Hancka do Feyenoordu je téměř hotový. Sparta dostane pořádný balík

Přestup Hancka do Feyenoordu je téměř hotový. Sparta dostane pořádný balík
Fotbalista Dávid Hancko Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalistu Dávida Hancka už nejspíš ve sparťanském dresu neuvidíme, alespoň ne v nejbližší době. Přestup slovenského reprezentanta do nizozemského Feyenoordu je podle informací isport.cz a idnes.cz již téměř dokonán a letenský klub by měl za 24letého obránce dostat osm milionů eur (200 milionů korun) a další dva miliony eur (50 milionů korun) jsou ve hře v případných bonusech. Hancko se tak stane čtvrtým nejdražším odchodem v historii pražského klubu.

Dávid Hancko nastoupil ve sparťanském dresu do 102 zápasů, další už podle všeho nepřidá. Letenský klub se domluvil s loňským finalistou Evropské konferenční ligy na přestupu, který pořádně zahojí sparťanskou pokladnu po neúspěchu v evropských pohárech. Podle informací isport.cz už zbývá slovenskému obránci absolvovat v pátek pouze lékařskou prohlídku a finálnímu podpisu nebude nic bránit. 

Po Adamu Hložkovi tak Sparta přijde o dalšího klíčového hráče základní sestavy. Hancko se během svého působení ve Spartě sice potýkal se zdravotními problémy, ale dokázal se z nich oklepat a trenéři, které ve Spartě poznal celkem čtyři, si jedenáctku bez něj prakticky nedokázali představit. Předčasné vypadnutí v evropských pohárech ale jeho přestup do Nizozemska urychlilo. 

Související obsah

​O přestupu Hancka do Nizozemska se mluvilo delší dobu, poté diskuze utichly, ale když Feyenoord prodal svého klíčového stopera Marcose Senesiho do Bournemouthu za 15 milionů eur, nabídka na slovenského stopera se znovu objevila na stole. Částce 250 milionů korun už mohla Sparta jen těžko odolat, tím spíš, že sama za Hancka zaplatila pouze 62 milionů korun. Ve středu obrany se tak bude od soboty nejspíše spoléhat na dvojici Jaroslav Zelený a Asger Sorensen, a to minimálně do doby než se uzdraví Martin Vitík a dostane se zpátky do formy Filip Panák.

Takto Dávid Hancko hodnotil zápas proti norskému Vikingu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události