Fotbal

Gólem z banální situace jsme soupeře vrátili zpátky, štvalo Trpišovského

Gólem z banální situace jsme soupeře vrátili zpátky, štvalo Trpišovského
Trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalové Slavii se duel Evropské konferenční ligy na půdě Čenstochové vůbec nepovedl a z Polska přivezla porážku 1:2. S výkonem svého týmu nebyl vůbec spokojený ani trenér Jindřich Trpišovský. "Dostali jsme gól ze situace, na kterou jsme se připravovali. To určilo ráz zápasu, Raków nás pak svojí urputností a propracovanou defenzivou moc nepouštěl do šancí a my nebyli moc nebezpeční," uvedl. "Centry jsme se snažili mířit na zadní tyč, tam mají slabinu. Musím říct, že do defenzivy hráli velmi dobře,“ hodnotil Srdjan Plavšič.

Porážka 1:2 a nelichotivá pozice do odvety. S takovou přijeli slávisté z Polska, kde padli v rámci Evropské konferenční ligy s Čenstochovou. Není proto divu, že lodivod sešívané lavičky Jindřich Trpišovský byl hodně kritický, a to ohledně výkonu i výsledku. 

"Dostali jsme gól ze situace, na kterou jsme se připravovali. To určilo ráz zápasu, Raków nás pak svojí urputností a propracovanou defenzivou moc nepouštěl do šancí a my nebyli moc nebezpeční. Naopak soupeř hrozil z brejků a ze standardních situací. Nám se trochu podařilo dostat do zápasu zlepšeným výkonem ve druhém poločase a tím gólem. Vzápětí ale, místo toho, abychom to využili, dostaneme laciný gól po banální situaci. Soupeře jsme tím vrátili zpátky do dobrého rozpoložení," řekl trenér červenobílých na oficiálních stránkách klubu

Jedna z inkasovaných branek šla na vrub Srdjana Plavšice, který měl o letní přestávce původně namířeno do Turecka, nakonec však v Edenu prozatím zůstal. "Přihrál na gól, ale zároveň neuhlídal hráče při inkasované brance. Touhle optikou se to úplně nepovedlo. Kdyby nebyl u té hrubé chyby, tak se to povedlo, takový je prostě fotbal. Na druhou stranu nám hodně pomohl v ofenzivě," zhodnotil jeho výkon Trpišovský. 

K chybě před druhou trefou soupeře se vyjádřil i sám Plavšič, jenž si tentokrát místo zálohy zahrál v obraně. "Moc mě to mrzí. Dlouho nám trvalo vstřelit vyrovnávací gól a my hned potom inkasujeme… Byl to můj hráč, zaběhl mi za zády a nedokázal jsem ho chytit. Vůbec jsem o něm nevěděl, nikdo mě na něj neupozornil. Špatně jsme se domluvili," popsal situaci před inkasovanou trefou pro slavia.cz

Související obsah

​Jak slávistický kouč, tak zkušený záložník ale věří, že odveta bude daleko lepší. "Chceme postoupit, takže musíme předvést mnohem lepší výkon než v Polsku. V domácím prostředí musíme být mnohem agresivnější, důraznější a sbírat více odražených míčů, které nám v první půli chyběly. Věřím, že to všechno přijde s domácí kulisou a atmosférou. Zmobilizujeme se, dáme dohromady některé zraněné hráče. Bude to úplně jiný zápas," mluvil odhodlaně Trpišovský. 

"Bude to úplně jiný zápas. Hrajeme doma, bude plný stadion. Fanoušci nás poženou, máme šanci na postup," uvedl Plavšič na závěr. 

V červenci Slavia představila speciální dresy ke 130. výročí klubu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události