Hokej

Dino byl gólu blíž než Voras, rýpl si Pasta. Kollerův zásah pak vyvolal euforii

Jednou z nejvýraznějších postav pátečního charitativního hokejového zápasu Hvězdy 2022, který se odehrál ve Žďáru nad Sázavou, byl Jan Koller. A to nejen svojí výškou, ale také aktivitou na ledě. Gól ze hry sice nedal, ale ze všech hráčů si připsal nejvíce střeleckých pokusů. Zuby si vylámal na skvělém Pavlu Francouzovi. Nakonec ale mohl zvednout ruce nad hlavu, když se gólově prosadil při samostatných nájezdech.

Byla to nezvyklá podívaná. Legendární fotbalový obr Jan Koller předvedl fanouškům ve Žďáru nad Sázavou své hokejové umění a rozhodně se mezi hvězdami z NHL neztratil. Nad jeho síly byl ale čerstvý vítěz Stanleyova poháru, kterému i přes velký počet šancí nedokázal dát gól. "První třetinu jsem se zahříval a teď jsem měl hned v úvodním střídání dvě gólové šance. Takže škoda, je tam gólman," litoval přítomnosti Pavla Francouze v brance v průběhu druhé třetiny. Zápas si ale nesmírně užil. "Je to pro mě velká čest hrát s takovými hvězdami. Na ledě se cítím lépe, když hrajeme s fotbalisty, ale jak říkám, je to skvělá zkušenost být s hokejovou elitou na ledě," řekl bývalý 49letý fotbalista. 

Související obsah

​Svého spoluhráče o přestávce po druhé třetině chválil i David Pastrňák. "Myslím si, že Dino je strašně blízko gólu, určitě blíž než Voras (Jakub Voráček). Má každé střídání tři nebo čtyři šance, věřím, že mu to tam padne a otočí nám zápas," říkal pětinásobný nejlepší hokejista České republiky. Gól v základní hrací době ale Koller nakonec nedal. "Kdyby mi Honza Koller dal gól, tak bych rozhodně nebyl první ani poslední brankář na světě, možná hokejový, tak jsem se určitě snažil, aby mi ten gól nedal," přiznal Francouz v průběhu třetí třetiny, když jej v brance vystřídal Milan Řehoř, který hájí barvy místního Žďáru nad Sázavou, jenž hraje třetí nejvyšší hokejovou soutěž.

​Právě proti Řehořovi se už Koller gólově prosadil. V samostatných nájezdech, které se konaly po utkání, jel hned jako první a střelou švihem překonal svého soka v bráně. "Radost tady na stadionu je taková, jako by Jan Koller před pár lety dával gól za fotbalovou reprezentaci," glosoval útočníkův zásah komentátor Nova Sport Roman Jedlička. 

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události