Bojovný výkon nestačil. Češi si po porážce s Kanadou zahrají o bronz

Český reprezentant Jiří Kulich v zápase s Kanadou na MS U20. | Zdroj: Profimedia.cz

Čeští hokejoví reprezentanti do dvaceti let podlehli v semifinále na MS juniorů Kanadě a po porážce 2:5 si zahrají o bronz. Svěřenci trenéra Rulíka ale předvedli v zápase proti favoritovi velmi sympatický výkon, a i když prohrávali ve třetí třetině už 0:4, dokázali v závěru duel dvěma brankami ještě zdramatizovat. Kanadský celek však nakonec zpečetil triumf pátou trefou. Český národní tým tak čeká duel o 3. místo vyzve Švédsko, které podlehlo Finsku.

Oba týmy začaly semifinálový duel velmi aktivně a byl to Čech Šapovaliv, kdo se jako první dostal do větší šance, Garand však jeho dobrý pokus vykryl.

Na druhé straně kluziště měl už od začátku plné ruce práce Suchánek. Na konci 6. minuty si poradil s Bedardovou tečí po Thompsonově ráně od modré i se závarem před svou klecí při tlaku Foersterovy formace.

V čase 10:04 se Kanada dostala do vedení, když odražený puk uzmul v předbrankového prostoru Kent Johnson a zacílil za záda českého brankáře. O chvíli později si skvěle najel před kanadskou klec z druhé vlny Kos, Garand však byl pozorný a jeho ránu zneškodnil.

V 16. minutě javorové listy navýšily těsný náskok. Českým obráncům ujel po levé straně Connor Bedard a dělovkou z kruhu napnul síť Suchánkovy branky.

Úvod prostřední části patřil svěřencům trenéra Rulíka, kteří si hned vypracovali velkou příležitost. Po odrazu se do kotouče na pravém kruhu opřel Jiříček a vyslal nepříjemnou dělovku, Garand ale byl připravený.

Krátce po polovině základní hrací doby se Češi objevili na ledě v šesti a Kanaďané dostali výhodu přesilovky, kterou v čase 31:28 využili. Stankoven ujel všem hráčům soupeře a vlastní sóloakci zakončil gólovou ranou na 3:0. O necelých pět minut později domácí tým vsítil českému týmu čtvrtý gól. Tentokrát se do střelecké listiny zapsal střelou z pravého kruhu McTavish.

Do závěrečného dějství Češi vystřídali brankáře a mezi tři tyče se postavil Čajan. ​V čase 50:54 se české mužstvo dočkalo za srdnatý výkon zasloužené odměny. Po zadovce od Kulicha se prosadil ranou ke vzdálenější tyčce kapitán Jan Myšák a snížil na 1:4.

Necelé dvě minuty nato navíc při přesilovce vykřesal naději David Jiříček, který zacílil od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Veškeré šance na obrat však utnul pátou trefou Kanady Joshua Roy, jenž zamířil přesně mezi Čajanovy betony. Češi tak prohráli 2:5 a budu hrát o bronzové medaile. Do utkání o třetí místo naskočí proti poraženému ze druhého semifinále. Narazí tak na Finsko.

Výsledky semifinálových zápasů na MS U20:

Kanada – Česko 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Johnson (Stankoven, Foerster), 16. Bedard (Gaucher, Cuylle), 32. Stankoven (Johnson, Zellweger), 37. McTavish (Johnson, Zellweger), 55. Roy (Zellweger, Dufour) – 51. Myšák (Kulich, Svozil), 53. Jiříček (Myšák, Kulich)

Švédsko – Finsko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Puutio (Räty, Niemelä)