Další sporty

Jílková se stala mistryní světa v thaiboxu. Taktika fungovala, těšilo ji

Jílková se stala mistryní světa v thaiboxu. Taktika fungovala, těšilo ji
Thajská boxerka Viki Jílková. | Zdroj: Třasák/Sportegy

Česká boxerka Viktorie Jílková zaznamenala na mistrovství světa juniorů v thajském boxu velký úspěch. Postupně totiž porazila malajskou zástupkyni Adrianaovou, Australanku Chattertonovou i Thajku Aunkhongphanaovou a stala se světovou šampionkou.

"Ze zlata máme velkou radost, obzvlášť proti opravdu silné Thajce, která má hodně zkušeností. Nasadili jsme na taktiku, kterou Viki skvěle plnila," zhodnotil vítězný turnaj otec a trenér české reprezentantky Lukáš Jílek z hlavního města Malajsie Kuala Lumpuru.  

Jílková byla po celý zápas aktivnější a zaslouženě vyhrála všechna tři kola. "Soupeřka byla hodně dobrá a silná, ale poradila jsem si s ní. S tátou jsme sledovali její zápasy a zvolili taktiku, která fungovala. Spoléhala jsem se od začátku na ruce a série jsem zakončovala kopy na stehna, aby mi nechytla nohy a nevymetla se mnou," popsala šťastná vítězka. 

Aunkhongphanaové se nic podobného během zápasu ani jednou nepovedlo. Navíc ani nevyužila klinčů, kterých se Jílek před zápasem obával. "Sice se v zápase Viki dvakrát do klinče dostala, ale poradila si s tím. Navíc mi po zápase říkala, že si to proti soupeřce chtěla zkusit," usmíval se pyšný otec.

"Viki všechna tři kola soupeřku drtila dlouhými kombinacemi, byla nekompromisní a nedala soupeřce šanci. Je to pecka! Všichni fandili a přišli nám po zápase pogratulovat s tím, že to byl nejlepší zápas turnaje," vypověděl Jílek.

Související obsah

Jílková, která Česko reprezentuje na té nejvyšší úrovni také v hokeji a boxu, se tak stala mistryní světa. "Mám z toho obrovskou radost. Před zápasem jsem byla v klidu a cítila se dobře i během něj," přiznala teprve patnáctiletá sportovkyně, která musela hned po zápase na dopingovou kontrolu.

"Asi působila až moc dobře, protože většinou berou na antidopingový test starší bojovníky a bojovnice," uzavřel Jílek.

Takový trik předvedl před duelem s Joshuou boxer Usyk:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události